Bill Gates przerażony omikronem. "Wkraczamy w najgorszy moment pandemii"

423

Bill Gates uważa, że możemy wchodzić w najgorszy okres trwającej od prawie dwóch lat pandemii COVID-19. Obawy miliardera i filantropa budzi nowy wariant koronawirusa. Omikron jest jednym z najbardziej zaraźliwych wirusów w historii.

Bill Gates przerażony omikronem. "Wkraczamy w najgorszy moment pandemii"
Bill Gates obawia się omikrona (YouTube)

Bill Gates z niepokojem patrzy na rosnące wskaźniki zakażeń koronawirusem na świecie. Miliarder, który mocno zaangażował się w walkę z pandemią COVID-19, dlatego też na swoim Twitterze aktywnie komentuje sytuację epidemiczną na świecie.

Omikron, nowy wariant koronawirusa, zaczyna być dominującym w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Gates zmienia swoje plany wjazdowe. Miliarder, współtwórca Microsoftu, poinformował o tym na swoim Twitterze. Zdaniem Gatesa możemy wchodzić w najgorszą część pandemii, choć wszyscy już myśleli o powrocie do normalności.

Były przedsiębiorca uważa, że nie ma szans, żebyśmy uniknęli zarażanie nowym wariantem. Bill Gates napisał, że jego bliscy przyjaciele są zakażeni omikronem, a ten prędzej czy później trafi do naszych domów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Na co Polacy wydają mniej? Pandemia powoduje zaciskanie pasa

Gates napisał też, że omikron jest najszybciej rozprzestrzeniającym się wirusem w historii. Nowy wariant koronawirusa ma być nawet bardziej zaraźliwy niż ospa wietrzna. Miliarder w swoich twitterowych rozważaniach na temat koronawirusa, pandemii i COVID-19 zadaje sobie to samo pytanie, co wielu specjalistów na całym świecie: czy wariant omikron jest też bardziej zjadliwy od poprzednich wersji wirusa wywołującego COVID-19.

Pewnego dnia pandemia się skończy, a im lepiej dbamy o siebie nawzajem, tym szybciej nadejdzie ten czas – podsumował we wpisie sytuację Gates.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: KRWL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić