Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Bon turystyczny 500 plus. Od kiedy składać wniosek o bon do ZUS? Wyjaśniamy

5

Kiedy Polacy otrzymają bon turystyczny 500 plus na dziecko? Czy, aby dostać 500 zł na wakacje, trzeba składać wniosek? Jeśli tak, to ile jest czasu na złożenie wniosku?

Bon turystyczny 500 plus. Od kiedy składać wniosek o bon do ZUS? Wyjaśniamy
Bon turystyczny 500 plus. Czy potrzebny jest wniosek? (Pixabay)

Bon turystyczny 500 plus. Do kiedy złożyć wniosek? Czy jest potrzebny?

"Nie trzeba składać dodatkowych wniosków o przyznanie bonu. Trzeba go będzie jedynie aktywować" - podkreśla Polska Organizacja Turystyczna. Aktywacja bonu będzie możliwa w systemie PUE ZUS.

Jak aktywować bon turystyczny 500 plus w systemie PUE ZUS?

"W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS (można to zrobić za pomocą profilu zaufanego czy kwalifikowanego podpisu elektronicznego) i potwierdzenie poprawności danych albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu" - podaje Polska Organizacja Turystyczna.

Bon turystyczny będzie miał formę unikalnego, 16-cyfrowego numeru. Będzie on przekazywany tylko elektronicznie za pomocą wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

Bon turystyczny 500 plus otrzymają rodzice/opiekunowie na każde dziecko do 18. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych będzie to 1000 zł. Bonem będzie można uregulować płatności za m.in. noclegi, kolonie, wycieczki i obozy organizowane na rzecz dziecka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić