o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Ogłosili sukces

47
Podziel się

Producenci szczepionki na koronawirusa chwalą się sukcesem. Wstępne badania wykazały wytworzenie przeciwciał u każdej z osób, która poddała się badaniu. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Szczepionka na koronawirusa coraz bliżej. Ogłosili sukces
Sukces szczepionki na koronawirusa. Badania Moderny się powiodły (Getty Images, David L. Ryan)
bDzbmyBh

Amerykańska firma Moderna może poszczycić się sukcesem w wyścigu po skuteczną szczepionkę na koronawirusa. U wszystkich osób, które brały udział w przeprowadzonych przez firmę badaniach, zaobserwowano silną odpowiedź immunologiczną.

Wytworzenie przeciwciał neutralizujących jest według naukowców kluczowe dla budowania odporności na COVID-19, choć nie daje pewności, czy szczepionka będzie skuteczna. We wstępnych testach Moderny wzięło udział 45 osób. Badane osoby były między 18 a 55 rokiem życia.

Pojawiły się skutki uboczne. Jak informuje Bloomberg u części badanych zaobserwowano lekkie lub umiarkowane zmęczenie, dreszcze, bóle głowy i mięśni lub gorączkę. Zgodnie z wynikami przedstawionymi przez naukowców w czasopiśmie "The New England Journal of Medicine", skutki uboczne nie były jednak na tyle poważne, aby zatrzymać proces testowania szczepionki.

bDzbmyBj

To dopiero początek badań. Wyniki z drugiej części testów, która obejmuje znacznie większą grupę, także osoby starsze, jeszcze nie są znane. Końcowa faza rozpocznie się 27 lipca i będzie polegała na porównaniu wyników szczepionki z wynikami uzyskanymi przy stosowaniu placebo u 30 tys. zdrowych osób z wysokim ryzykiem zachorowania na COVID-19.

Zobacz także: Krew lamy lekiem na koronawirusa. Nadzieja w walce z pandemią COVID-19
bDzbmyBK
KOMENTARZE
(47)
Artek
6 miesięcy temu
Opracowali wirusa, teraz szczepionkę..
jajjd
6 miesięcy temu
jak by mogło być inaczej ....hahhaha prywatna firma przygotuje wirusa teraz szczepionkę koledzy w prywatnych mediach puszczą bajkę i wszyscy zadowoleni!!!!! BRAK JAKIEGOKOLWIEK ZAUFANIA SPOŁECZNEGO DLA TAKICH FIRM I INFORMACJI......!!!!!!!! manipulacja !!!!!!!!!!11
CNNNC
6 miesięcy temu
Moze nareszcie zaszczepi sie Bill Gates i jego dzieci nieszczepione
bDzbmyBL
Jogi
6 miesięcy temu
„Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” – Mark Twain
Olaf
6 miesięcy temu
Czyli teraz test szczepionki na Polakach...
Najnowsze komentarze (47)
Stefan
3 miesiące temu
To ą bad news a nie good news. NIKT MNIE NIE EBDZIE SZCZEPIŁ Prezydent Duda oficjalni swtierdził, że on am się NIE zaszczepi i nikgo NIE bedzie zmuszał. Koniec, kropka
fUC*
5 miesięcy temu
BUJAJCIE SIĘ Z TĄ KORONĄ DO SĄDNEGO DNIA....
👍👍👍👍👍👍
6 miesięcy temu
Gratuluję i życzę powodzenia
Olo
6 miesięcy temu
Skutki uboczne to symptomy, to teraz ich trzeba zaszczepić, haha
Kpp
6 miesięcy temu
Ogladaliscie ,, jestem legenda,, z willem smithem o to co nas czeka przez te choroby z probuwek ktore na nas testuja I szczepionki ktore nas dokoncza
Sss
6 miesięcy temu
Przepraszam a na którego korona wirusa? Bo w PL są już trzy szczepy.
Taka prawda
6 miesięcy temu
Więcej szkodliwych objawów po szczepionce niż po samym wirusie.
Olo
6 miesięcy temu
No tylko, że akurat ta szczepionka zmienia komórki. Jakie to będzie miało skutki to dopiero za parę lat wyjdzie. Trzeba poczekać aż to przetestują. Na kilku milionach ludzi.
bDzbmyBD
haalard 78
6 miesięcy temu
Wolę bezobjawowego conzvida niż skutki uboczne strzępionki.
WolnyCzłowiek
6 miesięcy temu
nie dziwi was, że nikt z tzw. elit czyli gates, musk i inni , w ogóle się nie szczepią ? :)
emeryt
6 miesięcy temu
Ja nigdy nie zaufam tej szczepionce.
J. Toronto
6 miesięcy temu
Dlaczego dobrzy ludzie czasami się "sqrwiają" , odp. jest i prosta i nie prosta . Bo ile razy próbują dotrzeć do "zdrowego rozsądku"Polaka , tyle razy napotykają opór i przeszkodę , po wielokrotnych próbach przełamania złej passy , rezygnują .A wystarczy zrozumieć , dlaczego ci co Nas gnębią i okłamują są tak perfekcyjni i się w kłamstwach nie pogubią ? Myślę , że jednym ze sposobów jest ; zamilczanie , a wtedy temat nie zaistnieje , jeśli jest trudniej , to wkraczają służby i seryjny samobujca . A My brniemu ku Z A M O R D Y Z M O W I i to całkiem z dobrym tempem .
PRAWD
6 miesięcy temu
Sukces szczępionki 99 zabitych jeden ocalał! Tak powinno się odbierać ten ich sukces!Już w 2009 roku chcieli populacje przewietrzyć!!
Olaf
6 miesięcy temu
Teraz tylko testy na Polakach. Duda zdaje się że podpisał jakis cyrograf w sprawie wspólnych badań nad szczepionka....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić