Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Bon turystyczny. Nowe szczegóły. Andrzej Duda zapowiada, od kiedy pieniądze

13

Andrzej Duda zapowiada, że bon turystyczny ruszy jeszcze w te wakacje. Będzie miał formę podobną do 500 plus, a skorzystać z niego będzie można aż do końca 2021 roku.

Bon turystyczny. Nowe szczegóły. Andrzej Duda zapowiada, od kiedy pieniądze
(PAP)

Andrzej Duda zdradził kilka szczegółów dotyczących bonów turystycznych. Te mają ruszyć jeszcze w wakacje i będą przysługiwać rodzinom z dziećmi. Jak zapowiedział prezydent, trwają intensywne prace, aby wszystko poszło zgodnie z planem.

Mam nadzieję, że bon turystyczny będzie już w te wakacje; będzie go można wykorzystać do końca 2021 r. (...) Elżbieta Witek obiecała, że uczyni wszystko, by Sejm przyjął bon jeszcze przed wakacjami - mówił Andrzej Duda.

Bon turystyczny będzie przysługiwał każdej rodzinie z dziećmi. Zostanie przyznany wszystkim, niezależnie od poziomu dochodów. Podobnie jak w programie 500 plus, na każde dziecko rodzic otrzyma 500 zł.

Zobacz także: Bon turystyczny po nowemu. "Realnie większość gospodarstw domowych otrzyma 1000 zł wsparcia"
Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane - dodał Duda.

Według prezydenta bony turystyczne poprawią sytuację polskich rodzin. Pozwolą na wakacje osobom, których na to nie stać, a ponadto mają pomóc w naprawie sytuacji branży turystycznej, która mocno ucierpiała przez pandemię koronawirusa.

Bon w przeciwieństwie do 500 plus nie będzie wypłacany na konto rodziców. Pieniądze trafią bezpośrednio do firm świadczących usługi turystyczne. Każda osoba, która chce skorzystać z tego dofinansowania, musi zarejestrować się na platformie ZUS-u. Następnie przy wykupowaniu usługi poinformować, że chce się skorzystać z bonu turystycznego. Szacuje się, że z programu skorzysta około 6 mln dzieci.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić