Cena paliw i Ruch Ośmiu Gwiazd. Ten wpis niesie się w sieci

380

Na Twitterze doszło do dyskusji dotyczącej wysokich cen paliw w Polsce. Błażej Poboży porównał ceny benzyny za kadencji rządu Donalda Tuska z tymi aktualnymi. Podsekretarz stanu MSWiA chcąc zabłysnąć wiedzą skompromitował się w oczach wielu internautów.

Cena paliw i Ruch Ośmiu Gwiazd. Ten wpis niesie się w sieci
Błażej Poboży wdał się na Twitterze w dyskusję na temat cen paliw (PAP, Twitter, Tomasz Gzell)

Sytuacja na stacjach paliw w Polsce robi się coraz bardziej dramatyczna. Ceny popularnej "95" przekroczyły już poziom sześciu złotych, a na Orlenie pod Legnicą dobiły nawet do 6,19 zł za litr. Takiej drożyzny nie było od 8 lat i nic nie zapowiada poprawy. Temat wyjątkowo elektryzuje opinię publiczną i jest tematem wielu dyskusji.

Głos w sprawie postanowił zabrać Błażej Poboży. Niepytany przez nikogo o opinie na temat sytuacji na stacjach benzynowych opublikował na Twitterze wpis, który wywołał sporo kontrowersji. Polityk PiS zamieścił porównanie cen paliw i zarobków w Polsce za kadencji rządu Donalda Tuska w 2012 roku z tymi obecnymi. Wynika z nich, że cena paliwa jest taka sama przy znacznym wzroście zarobków.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Obliczenia Pobożego zostały szybko zweryfikowane przez internautów. W odpowiedzi na wpis polityka PiS Marcin Tyc przedstawił porównanie cen baryłek ropy, która w 2012 roku kosztowała 50 dolarów więcej niż dzisiaj. Niewątpliwie uzupełniona statystyka rzuciła nowe światło na dane przedstawione przez podsekretarza stanu MSWiA. Dziennikarz otwarcie nazwał to publiczną kompromitacją.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Pan kupuje w baryłkach?"

Spore zdziwienie wśród internautów wywołała wśród internautów odpowiedź polityka PiS. Błażej Poboży zapytał dziennikarza, czy ten kupuje paliwo w baryłkach. Jego odpowiedź stała się hitem sieci i została nazwana przez wielu kompromitacją. Nie wiadomo, dlaczego podsekretarz stanu MSWiA odpowiedział w ten sposób. Powszechnie wiadomo, że cena baryłki ropy ma kluczowy wpływ na ceny paliw na stacjach benzynowych.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po kompromitującej odpowiedzi internauci wylali falę hejtu na polityka PiS. Wielu z nich wytknęło Pobożemu brak wiedzy i stosownych kompetencji do zajmowanego przez niego stanowiska. Wśród komentujących znalazł się nawet poseł Paweł Szramka, który nazwał wypowiedź kompromitacją. Krytycy zwrócili również uwagę, na fakt znacznej wartości złotego przez 9 lat, który nie był zapewne wygodny dla autora kontrowersyjnego wpisu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić