Tak Duda żartował z cen paliwa. Internauci przypomnieli wpis prezydenta z 2012 roku

916

Rekordowo wysokie ceny paliw to obecnie jeden z najbardziej elektryzujących tematów w Polsce. Internauci odnaleźli na Twitterze post, w którym obecny prezydent, a wtedy jeszcze poseł w wymowny sposób komentował stawki na stacjach benzynowych.

Tak Duda żartował z cen paliwa. Internauci przypomnieli wpis prezydenta z 2012 roku
Andrzej Duda przekonał się, że w internecie nic nie ginie (PAP, Piotr Nowak)

Sytuacja na stacjach paliw w Polsce robi się coraz bardziej dramatyczna. Ceny popularnej "95" przekroczyły już poziom sześciu złotych, a na Orlenie pod Legnicą dobiły nawet do 6,19 zł za litr. Takiej drożyzny nie było od 8 lat i nic nie zapowiada poprawy.

Wysokie stawki paliw złoszczą kierowców. Wielu z nich obwinia za ten stan rzeczy rządzących. W kryzysowych chwilach niektórzy postanowili przypomnieć, jak reagowali politycy PiS na drożyznę na stacjach benzynowych. Duży rozgłos zyskał m.in. spot radiowy sprzed 10 lat, kiedy wtedy opozycyjna partia wytykała premierowi Tuskowi wzrost ceny benzyny. Teraz internauci okazali się bezlitośni dla prezydenta Andrzeja Dudy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci przypomnieli wpis Andrzeja Dudy z 2012 roku. Ówczesny poseł z ramienia PiS wylewał na Twitterze swoją frustrację dotyczącą podwyżek opłat na autostradzie i wysokiej ceny paliwa. Prześmiewczo pytał wtedy internautów, czy "czas przesiąść się na psie zaprzęgi". Po 9 latach słowa prezydenta zostały odkurzone. Komentujący nie pozostawili na nim suchej nitki, żądając jednocześnie jego interwencji w tej sprawie.

Może czas przestać błaznować i zacząć zachowywać się jak Prezydent? - napisał zbulwersowany komentujący.
Prorok 9 lat temu wiedział co będzie - skomentował żartobliwie inny internauta.

Drogo nie tylko w Polsce

Niestety nic nie zapowiada obniżki cen na stacjach paliw. Jak prognozowali na łamach money.pl analitycy, cena w okolicach listopadowych świąt może być jeszcze wyższa.

Wyjątkowo wysokie ceny paliw utrzymują się również w Niemczech. Jak wskazuje ADAC, największy niemiecki ubezpieczyciel komunikacyjny, benzyna Super E10 kosztowała w ostatni wtorek średnio 1,647 euro za litr, co stanowi równowartość 7,50 zł.

Zobacz także: Zwołali kongres, nie mieli masek. Posłanka tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić