Ceny eko-produktów na e-rynkach. My już je znamy

6

Ceny produktów z ekologicznych hodowli zawsze budziły wiele kontrowersji. StrefaAgro.pl wraz z wirtualną aplikacją polskiebazarek.pl sprawdziła, jak kształtują się ceny na rynku kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i małopolskim.

Ceny eko-produktów na e-rynkach. My już je znamy
Ceny eko-produktów na e-rynkach. My już je znamy (Pexels, Mark Stebnicki)

Ekologiczne rolnictwo, mimo swojej popularności, nadal wobec produkcji hurtowej jest marginalne. Nic w tym dziwnego, w końcu hurt nastawiony jest na dużą wydajność – to właśnie to, co Unia Europejska chciałby jak najszybciej zmienić. W tym celu wprowadziła dopłaty dla rolników, którzy zdecydują się na eko-rolnictwo. UE także, poprzez różne akcje, stara się bardziej zachęcić do takich produktów mieszkańców.

Certyfikatem świadczącym o tym, że produkt pochodzi z ekologicznej farmy jest logo na opakowaniu – zielone, prostokątne z kształtem liścia, na którym znajdują się unijne gwiazdki. StrefaAgro.pl informuje, że takie właśnie logo gwarantuje to, że żywność nie ma w sobie GMO, hodowana była z troską o środowisko, bez chemicznych dodatków i sztucznych nawozów.

Eko-produkty w woj. kujawsko-pomorskim

StrefaAgro.pl sprawdziła ceny eko-produktów na rynku w województwie kujawsko-pomorskim. Użyła do tego celu sprytnej strony internetowej, polskiebazarek.pl. Na stronie tej znajdziesz ceny np. zbóż, owoców, warzyw czy mięsa z interesującego cię województwa. StrefaAgro.pl przedstawia koszt wybranych produktów:

·      pomidory 15 zł/kg

·      brokuł 3 zł/szt

·      burak 1,50 zł/kg

·      kapusta 4 zł/szt

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ceny żywności. W marketach drożyzna, u rolnika tanio - skąd się to bierze?

Żywność ekologiczna – woj. dolnośląskie

- Mamy do zaoferowania ziemniaki ekologiczne z naszych lokalnych upraw. Produkty najwyższej jakości. W 100% organiczne – pisze w ogłoszeniu na polskiebazarek.pl jeden z rolników.

Cena wyżej wspomnianych ziemniaków to 3 zł/kg. Kolejne ogłoszenie dotyczy nautralnych soków owocowych. 375 ml – 12 zł. Pietruszka ekologiczna to koszt około 8 zł/kg, a jako ciekawostka - jaja od kur z wolnego wybiegu kosztują 0,80 zł za sztukę.

Żywność z certyfikatem w woj. małopolskim

Nie bez sprawdzenia obszedł się także e-rynek małopolski. StrefaAgro.pl ponownie użyła strony ebazarek.pl, tym razem prześwietlona została kategoria "produkty z certyfikatem". Rolnicy, którzy się w niej ogłaszają, proponują w dobrych cenach poniższe produkty:

·      jabłka 1,33 zł/kg

·      malina 18 zł/kg

·      pigwa 9zł/kg

·      dynia 3 zł/kg

·      bób 10 zł/kg

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić