Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. WZI
|

Chcesz dostać 500+? Masz czas do końca kwietnia. Później będą problemy

4
Podziel się:

Każdy, kto chce dostać świadczenie 500+ szybko i za cały okres rozliczeniowy, musi złożyć wniosek do końca kwietnia. W późniejszym terminie czekają go problemy.

Chcesz dostać 500+? Masz czas do końca kwietnia. Później będą problemy
500+. Trzeba się spieszyć z wnioskiem. (Getty Images, Jaap Arriens, NurPhoto)

Nowy okres rozliczeniowy dla świadczenia 500+ zaczyna się 1 czerwca. Nabór wniosków rozpoczął się 1 lutego. Można je składać w formie elektronicznej, a od 1 kwietnia także tradycyjnej, czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

Każdy, kto chce uzyskać pełną kwotę świadczenia, musi jednak złożyć wniosek do 30 kwietnia 2021 r. Rozpatrzenie wniosku, oraz wypłata przyznanego świadczenia za czerwiec nastąpi najpóźniej do 30 czerwca 2021 r.

W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia nastąpi w maksymalnym terminie do 3 miesięcy. Oznacza to, że jeśli spóźnimy się z wnioskiem i złożymy dopiero w maju, to pieniądze zostaną wypłacone do końca lipca, z wyrównaniem za czerwiec.

Zobacz także: 500+ zamieni się w 700+? "Taki program jest niespotykany w Europie"

Jeśli opóźnienia będą większe, część pieniędzy przepadnie. Przy wniosku złożonym do końca lipca, pieniądze będą wypłacane we wrześniu, z wyrównaniem od lipca.

Podane terminy to maksymalny okres rozpatrywania wniosku i wypłaty świadczenia. Gmina, uwzględniając liczbę wniosków oraz możliwości organizacyjne, może rozpatrywać wnioski i wypłacać świadczenia w krótszych terminach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Bat Chłopski
rok temu
Kaczynski (piszę tu z dużej litery, bo to początek zdania) to podły cynik, który wykorzystał fakt, że polska inteligencja została wybita podczas wojen i zaborów. Ciemna masa jest bardzo ufna, w szczególności gdy złoczyńca zasłania się Bogiem.
Jxjjka
rok temu
Zabrać 500+ i obniżyć podatki dla wszystkich. Dlaczego osoba bezdzietna, kawaler musi płacić na czyjeś dziecko?
Dobre wieści
rok temu
Rozdawania Polski ciąg dalszy. Wkrótce pis obieca każdemu lotnisko jego imienia albo przekopaną mierzeje.
Zbigniew
rok temu
Polska pod rządami PISu będzie ubożeć co roku jakieś 10% i w tej chwili nic nie pomoże krytyka rządu ,bo dostali kredyt zaufania , no i jak mówię, gospodarka jeszcze idzie z rozpędu. Oferta 500+ to kiełbasa wyborcza ,jeszcze ten rok przeżyjemy ale następny rok Polacy im tego nie darują. Rząd chętnie rozdaje prezenty, chociaż nie ma własnych pieniędzy. Zakłada kostium Mikołaja, ale raczej cwanego niż świętego.  Chciałbym sprostować pewne przekłamanie jakie powtarza PIS, ze to właśnie PIS dał 500+. Otóż to są pieniądze polskich podatników . A PIS tylko przekierował z zakupu KARAKALI na 500+ pytam się jakim prawem???? A jeśli dodamy do tego że żeby komuś dać 500zł, trzeba komuś zabrać 1000zł. Rozdawnictwo kosztuje przecież ,tak wyliczają ekonomiści ,to mamy pełen obraz tego co nas czeka a czeka nas Grecja ,to pewne, pieniądze które się dostaje są nieszanowane , na zasadzie ,,Łatwo przyszło łatwo poszło''.PIENIĄDZE ZAROBIONE CIĘŻKO ,SIĘ SZANUJE Póki co to dzięki temu programowi,niestety wzrosło ale spożycie alkoholu na który w zeszłym roku wydaliśmy aż 66 MILIARDÓW zł. Jeśli pytasz czy lepiej mieć autostrady i obwodnice czy program 500+ ,to ja ci powiem ze lepiej dla Polski mieć autostrady i obwodnice. Jeśli zapytasz czy lepiej mieć GAZOPORT czy program 500+, to ja ci powiem ze lepiej dla Polski mieć GAZOPORT.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić