Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Chiny mają broń, która pozwala kontrolować umysł? USA ostrzega

385
Podziel się

Chiny mają broń, która pozwala na kontrolowanie umysłu i nie boją się jej używać - informuje "The Sun" i podkreśla, że rząd USA ostrzega przed firmami z Państwa Środka.

Chiny mają broń, która pozwala kontrolować umysł? USA ostrzega
Chiny mają broń, która pozwala kontrolować umysł? USA ostrzega (Domena publiczna)
bFdKSqER

W najnowszym "The Sun" czytamy, że szereg chińskich organizacji i firm zostało wpisanych na czarną listę Stanów Zjednoczonych, po tym jak jedna z nich miała rozpocząć pracę nad "bronią pozwalającą na kontrolę mózgu", a także działać nad genetycznie zmodyfikowanymi żołnierzami.

"The Sun" twierdzi, że Chiny mają dysponować "jakimś rodzajem bardzo niebezpiecznej broni", która sprawia, że "amerykańskie władze drżą z obaw".

Chiny mają broń, która pozwala kontrolować umysł? W USA ostrzegają

Departament Handlu USA umieścił na czarnej liście 33 organizacje i firmy pochodzące z Chin, w tym Wojskową Akademię Nauk Medycznych (AMMS). Mają one rzekomo zagrażać bezpieczeństwu narodowemu Stanów Zjednoczonych.

bFdKSqET
Zobacz także: Zagłosował za "lex TVN". Kukiz tłumaczy

Departament twierdzi, że "AMMS i jego jedenaście instytutów badawczych wykorzystuje procesy biotechnologiczne do wspierania chińskiej armii, w tym opracowywania rzekomej broni kontrolującej mózg".

bFdKSqEZ

Amerykanie stwierdzili, że owa broń jest "sprzeczna z interesami bezpieczeństwa narodowego", ale nie podali żadnych szczegółów na temat tego, co można zdziałać za jej sprawą. Nie wiadomo zatem, w jaki sposób Chińczycy mogliby ją wykorzystać i wpływać na umysły obywateli USA.

"The Sun" przypomina, że już wcześniej John Ratcliffe, były dyrektor National Intelligence, ostrzegał przed Chinami. Jego zdaniem, Państwo Środka przeprowadza testy genetyczne na żołnierzach w celu rozwinięcia u nich zdolności fizycznych.

Może to przypominać projekt Avengers - komentuje "The Sun", nawiązując do popularnej serii filmów produkcji Marvela.
bFdKSqFa

Chiny od lat dość otwarcie podchodzą do badań nad nowymi technologiami. Tamtejsza armia już wcześniej publikowała badania podejmujące temat wykorzystania neuronauki (zajmowanie się badaniem układu nerwowego) w działaniach wojennych.

Chińczycy wyszli z założenia, że m.in. poprzez narkotyki albo odpowiednie działania psychologiczne można wpływać na człowieka.

Ambasada Chin w USA w odpowiedzi na rewelacje "The Sun" zabrała głos. Hipotezy o opracowywaniu "broni kontrolującej umysł" są "bezpodstawne", stwierdzono.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKSqFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(385)
gites
3 tyg. temu
najbardziej na mózg i umysł działa jedna substancja...są to pieniądze i nie trzeba wymyślać żadnych wynalazków a wystarczy podać kwotę, jeśli za mała to zwiększyć i efekt osiągnięty
AGGGGGG
3 tyg. temu
PIS i czarni już ją w Polsce stosują. Polowa ludzi już jest nią manipulowana.
Paulus
3 tyg. temu
Po zachowaniu członków PO, to faktycznie, taka broń może istnieć.
bFdKSqFv
pp ppppp
3 tyg. temu
Projekt Avengers z komiksów Marvela, to koncepcja zebraniu herosów o nietypowych, ponad przeciętnych możliwościach. Jeśli chodzi o działaine broni kontrolującej umysł to też się pojawiło w komiksach, to kosmiczne berło z kamieniem umysłu, magia jednej osoby zmutowanej, hipnoza hydry od hitlerowkiej komórki badawczej, mieli też swoje sposoby sowieci w projekcie Czarna-Wdowa, czerony pokój. Możliwe że z tych rzeczy są możliwe w realnym świecie, bo to działa na neuroprzekaźnikach.
*****TVN
3 tyg. temu
Dopiero? U nas TVN już jest od dawna
Taka prawda
3 tyg. temu
To Amerykanie jej używają. Nazywała się Facebook ( teraz Meta)
bolo
3 tyg. temu
Bzdura, bzdure pogania. Sankcie są po to, żeby mieć jakiekolwiek szanse rozwojowe.Chińczyk wyprzedza amerykanów prawie na każdym polu. A kasa musi sie zgadzać. Ciagle wymyslają bezpieczeństwo kraju i atakuja chińskie firmy. Ciekawe jak Chińczycy nałożą sankcje na wszystkie firmy współpracujace z armia USA. Co wtedy zrobia takie firmy?
Rzeszów100%
3 tyg. temu
Już pokazali z wirusem. Może niech zajmą się czymś co posłuży ludziom a nie walką z ludzmi?
5G
3 tyg. temu
i to co jest w zaszczypkach. Usmażą wam organy od środka.
tlen
3 tyg. temu
TO SA SZCZEPIENIA NA KOWID SYMULACJE NA UMYSL
malkontent
3 tyg. temu
Amerykanie twierdzili kiedyś ,że Irak posiada broń masowego rażenia i nawet pojechali tam z wojskiem poszukać jej i co ? i nicv nie znaleśli ale Irak zrównali z Ziemią - raczej z puiaskiempustyni .Nasza armia też brała udzieł w tych poszukiwaniach . Szkoda ,że nic nie było , bo może dziś mieli byśmy kilka zdobycznych atomówek ,"
Qqq
3 tyg. temu
Jak wypiję flaszkę to nawet sam siebie nie kontroluję...
pan J.
3 tyg. temu
ja bym se kupił kontroler mózgu mojej teściowej, za wielkie pieniądze!
bFdKSqFn
g55
3 tyg. temu
chinska odmiana grypy i smarkfonów opanowała całą europę za kilka lat zostaną tylko chińczycy i kontrolowani przez smarkfony niewolnicy w europie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić