aktualizacja 

Co się dzieje? Tylko spójrzcie. Kryzys toaletowy w całej Polsce

530

Ceny papieru toaletowego przyprawiają o zawroty głowy. W sklepie można przeżyć niemały szok. Podwyżki względem tego, co mieliśmy dwa lata temu, są wręcz astronomiczne. Tylko spójrzcie na zdjęcia z Warszawy.

Co się dzieje? Tylko spójrzcie. Kryzys toaletowy w całej Polsce
Ceny papieru toaletowego gwałtownie wzrosły (Getty Images)

Drożyzna nie przestaje drenować budżetów Polaków. W ciągu ostatnich miesięcy podrożało praktycznie wszystko. Gwałtownie wzrosły między innymi ceny papieru toaletowego.

To nie żart, za 12 rolek trzeba zapłacić nawet... 39 złotych! Jeszcze jakiś czas temu takie ceny były nie do pomyślenia. Dziś to niestety rzeczywistość. Bardzo smutna i bolesna rzeczywistość.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z warszawskich sklepów. Jak widać, tak astronomiczne ceny nie są dziełem przypadku. Nie jest to kwestia sklepu jednej sieci.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tak, dostałem podwyżkę". Cieszyński podaje konkretną kwotę

Ponad dwudziestozłotowe ceny przy papierze toaletowym to coraz częstszy obrazek. Klienci łapią się z głowę, widząc, jak dużo płacić trzeba za ten podstawowy artykuł higieniczny.

Temat drogiego papieru toaletowego został ostatnio poruszony w TOK FM. Zauważono, że jeszcze dwa lata za 12 rolek papieru toaletowego należało zapłacić niespełna 10 zł. Rok później papier tej samej marki oznaczał już wydatek na poziomie 12 zł. Największy skok odnotowano jednak w 2023 roku.

Dziś za ten produkt trzeba płacić już średnio 18 zł. W ciągu dwóch lat papier toaletowy podrożał aż o... 77 procent!

Dlaczego papier toaletowy jest tak drogi?

Do wysokich cen papieru toaletowego w rozmowie z money.pl odniosła się Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon (aplikacja do wyszukiwania promocji w gazetkach i przechowywania paragonów).

Czynników nakładających się na znaczący wzrost cen papieru toaletowego, ręczników papierowych czy chusteczek higienicznych jest wiele. Braki celulozy na rynku światowym z powodu pandemii i wojny w Ukrainie wpłynęły na jej koszty - wyjaśniła.
Dodatkowo produkcja tego typu artykułów pochłania dużo energii elektrycznej, ciepła i wody, które w ostatnich latach znacznie zdrożały - dodawała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić