Czy 10 września to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

2

Czy najbliższa niedziela, tj. 10 września 2023 roku, jest niedzielą handlową? Gdzie będzie można zrobić zakupy, a które sklepy będą zamknięte? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Czy 10 września to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 10 września to niedziela handlowa? (Getty Images, © 2023 Bloomberg Finance LP)

Już od dłuższego czasu w Polsce obowiązują zaostrzone przepisy w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. Wobec tego zrobienie zakupów w drugi dzień weekendu jest praktycznie niemożliwe. Tylko co jakiś czas wypadają niedziele handlowe.

Na przestrzeni roku mamy zaledwie kilka takich niedziel. Wobec tego zasadniczo lepiej nie odkładać decyzji o zakupach na ostatni dzień tygodnia.

Czy 10 września 2023 roku będzie niedzielą handlową? Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy łudzili się, że otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Netto czy Pepco i Carrefour. Wypada niedziela niehandlowa, więc punkty wspomnianych sieci będą pozamykane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: To będzie złota polska jesień? Jest najnowsza prognoza

Nieczynne będą także różne inne duże sklepy. W galeriach handlowych nie mamy więc czego szukać. Jeżeli ktoś planował większe zakupy na niedzielę, to musi je przełożyć albo na sobotę, albo na poniedziałek. Można oczywiście popędzić do sklepów jeszcze w piątek.

Zakaz handlu. Gdzie zrobić zakupy 10.09.2023?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? Otwarte oczywiście są duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Warto odnotować, że do końca roku pozostała tylko jedna niedziela handlowa. Wypada ona 17 grudnia 2023 roku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić