Czy 11 września wypada niedziela handlowa? Gdzie na zakupy?

1

Czy 11 września będzie można zrobić zakupy w największych sklepach, jak Biedronka, Lidl, Kaufland czy Auchan? Czy tego dnia wypada niedziela handlowa? Odpowiadamy i wyjaśniamy, gdzie udać się na zakupy 11 września.

Czy 11 września wypada niedziela handlowa? Gdzie na zakupy?
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Jakiś czas temu rząd zaostrzył zakaz handlu. W związku z tym nie mamy zbyt wielu niedziel handlowych. Druga niedziela września nie będzie niedzielą handlową. Wobec tego 11 września nie będzie szans na to, by zrobić zakupy w Lidlu, Biedronce, Kauflandzie czy Carrefourze.

Oczywiście są wyjątki od tej reguły. W niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy Biedronki. Chodzi o dyskonty tej firmy w Warszawie - przy ul. Kijowska 20, a także Al. Jerozolimskie 54.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać bardzo długo. Została ona przewidziana dopiero na 11 grudnia.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 11 września?

W niedzielę niehandlową pojawi się szansa na zrobienie niezbędnych zakupów. Będzie można się na nie udać np. do małych sklepików osiedlowych czy na stacje benzynowe.

Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00.

Jeżeli zatem chcesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, upewnij się, czy wybrany sklep oby na pewno jest otwarty. Warto przypomnieć, że zakaz handlu nie dotyczy działalności pocztowej, ale i obiektów gastronomicznych, takich jak między innymi restauracje, bary, cukiernie czy lodziarnie. W niedziele niehandlowe otwierają się też niektóre kwiaciarnie oraz apteki.

Niedziele handlowe 2022. Kalendarz niedziel handlowych

  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia
Zobacz także: Nadchodzi czas "zaciskania pasa". Rząd jednak woli dosypać pieniądze wszystkim
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić