Czy 18 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

0

Przed nami ostatnia niedziela przed świętami Bożego Narodzenia. Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 18 grudnia? Czy 18.12.2022 to niedziela handlowa?

Czy 18 grudnia to niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 18 grudnia obowiązuje zakaz handlu? (Pixabay)

W Polsce już od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone zasady w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. Wobec tego w drugi dzień weekendu te większe sklepy zazwyczaj są zamknięte.

Niedzielę niehandlową mieliśmy między innymi 4 grudnia. Polacy już pewnie przywykli do tego, że w zdecydowaną większość niedziel obowiązuje zakaz handlu. Warto jednak mieć na uwadze, że raz po raz wypadają niedziele handlowe. Gdy zakaz nie obowiązuje, zakupy można robić zupełnie swobodnie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Posłanka PiS skorzystała z niedzieli handlowej. "Uderzam się w pierś"

A co nas czeka 18 grudnia 2022 roku? Mamy dobre informacje dla tych, którzy chcieliby zrobić zakupy w najbliższą niedzielę. Otóż tego dnia otwarte będą praktycznie wszystkie sklepy. Jest to bowiem niedziela handlowa! Funkcjonować będą zatem takie sklepy jak Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour i Netto.

Normalnie działać będą również galerie handlowe i zdecydowana większość pozostałych sklepów. Tym razem można zatem śmiało planować zakupy na drugi dzień weekendu.

Gdzie zrobić zakupy, gdy wypada niedziela niehandlowa?

Choć w tę niedzielę będzie można swobodnie udać się do większości sklepów, warto przypomnieć, gdzie można robić zakupy wtedy, gdy niedziela jest niehandlowa. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić