Czy 23 października to niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy?

11

Czy 23 października wypada niedziela handlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w najbliższą niedzielę? Czy otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Kaufland oraz Auchan? Odpowiadamy na częste pytania.

Czy 23 października to niedziela handlowa? Gdzie można zrobić zakupy?
Czy 23 października to niedziela handlowa? (Adobe Stock, Bartlomiej Magierowski)

Już od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zakazu handlu. Właśnie za sprawą tego w kalendarzu nie ma zbyt wielu niedziel handlowych.

Warto wyraźnie podkreślić, że 23 października nie będzie niedzielą handlową. Nie ma zatem szans na zakupy w takich sklepach jak choćby Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland oraz Auchan.

Oczywiście są wyjątki od tej reguły. W niedziele niehandlowe otwarte są dwa sklepy Biedronki. Chodzi o dyskonty tej firmy w Warszawie - przy ul. Kijowskiej 20, a także Al. Jerozolimskich 54.

Na kolejną niedzielę handlową będzie trzeba poczekać jeszcze dość długo. Została ona przewidziana dopiero na 11 grudnia. Później będziemy mieć jeszcze jedną niedzielę handlową - w dniu 18 grudnia.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 23 października 2022 roku?

W niedzielę niehandlową oczywiście pojawi się szansa na zrobienie niezbędnych zakupów. Będzie można się na nie udać np. do małych sklepików osiedlowych czy na stacje benzynowe.

Otwarte będą też m.in. niektóre Żabki. Nie ma więc obaw - w razie potrzeby na pewno uda się zdobyć potrzebne produkty.

Godziny otwarcia sklepów w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00.

Jeżeli zatem chcesz zrobić zakupy w niedzielę niehandlową, upewnij się, czy wybrany sklep oby na pewno jest otwarty. Warto przypomnieć, że zakaz handlu nie dotyczy działalności pocztowej, ale i obiektów gastronomicznych, takich jak między innymi restauracje, bary, cukiernie czy lodziarnie. W niedziele niehandlowe otwierają się też niektóre kwiaciarnie oraz apteki.

Zobacz także: Cezary Pazura mierzy się z krytyką żony. "Jest bardzo surowa"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić