Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 16 czerwca?

8

W sieci pojawiają się pytania o to, czy dzisiaj jest niedziela handlowa. Polacy zastanawiają się również, gdzie dokładnie 16 czerwca 2024 roku można zrobić zakupy. Jakie sklepy są otwarte w tę niedzielę? Wyjaśniamy.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy 16 czerwca?
Gdzie dzisiaj można zrobić zakupy? (Pexels)

Zazwyczaj w niedzielę nie można zrobić zakupów w dużych sklepach. Wszystko za sprawą regulacji w ramach zakazu handlu, które już od dłuższego czasu obowiązują w naszym kraju.

Z całą pewnością rząd Donalda Tuska wprowadzi jakieś modyfikacje w tych regulacjach. Na razie jednak konkretów nie znamy. Tymczasem większość osób zdążyła się przyzwyczaić do tego, że na niedziele lepiej nie planować zakupów w większych sklepach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Żółta kartka" dla PiS? Ryszard Czarnecki: utrzymaliśmy poparcie

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy potrzebują większych zakupów. Okazuje się bowiem, że 16.06.2024 to niedziela niehandlowa.

W związku z tym nie będzie można zrobić zakupów w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl, a także w innych dużych sieciach jak Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi czy Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 16 czerwca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić