Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

1

Czy 18 grudnia obowiązuje zakaz handlu? Czy jest to niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa? Gdzie można zrobić zakupy w dniu 18.12.2022? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się wśród Polaków.

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 18 grudnia to niedziela handlowa? (Getty Images, Dariusz Kozlowski / EyeEm)

W naszym kraju już od jakiegoś czasu obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta. W związku z tym w drugi dzień weekendu większe sklepy zazwyczaj są zamknięte. Niedziele handlowe wypadają bardzo rzadko, do czego Polacy z pewnością zdążyli się przyzwyczaić.

W grudniu sytuacja jest trochę inna. Przewidziano bowiem aż dwie niedziele handlowe! Wszystko ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozenek-Majdan z zaskakującą ofertą. To byłaby zmiana całego życia 

Pierwsza niedziela grudnia była niehandlowa. Później jednak - 11 grudnia - można było robić zakupy. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku 18 grudnia. Jest to niedziela handlowa, więc śmiało można ruszać na zakupy.

W tę niedzielę otwarte są takie sklepy jak między innymi Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Carrefour czy Netto. Normalnie działać będą również galerie handlowe i zdecydowana większość pozostałych sklepów.

Gdzie na zakupy w niedzielę niehandlową?

Co prawda w tę niedzielę będzie można swobodnie udać się do większości sklepów, jednak warto przypomnieć, gdzie można robić zakupy wtedy, gdy niedziela jest niehandlowa. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy oby na pewno jest on czynny.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić