Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

6

Nie brakuje takich, którzy zastanawiają się, czy 9 lipca 2023 roku to niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i wyjaśniamy, gdzie jutro będzie można udać się na zakupy.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?
Czy 9 lipca to niedziela handlowa? (pexels, Gustavo Fring)

Już od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone regulacje w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. Polacy zatem zdążyli się już pewnie przyzwyczaić do tego, że na niedziele lepiej nie planować zakupów.

Bardzo rzadko wypadają niedziele handlowe. Na przestrzeni całego roku mamy ich zaledwie kilka.

Czy 9 lipca będzie niedzielą handlową? Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy łudzili się, że otwarte będą takie sklepy jak Lidl, Biedronka, Auchan, Kaufland, Netto czy Pepco i Carrefour. Wypada niedziela niehandlowa, więc punkty wspomnianych sieci będą pozamykane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jagodzianki od Magdy Gessler. Cena? Ludzie łapali się za głowę

Zamknięte pozostaną również różne inne duże sklepy. W galeriach handlowych nie mamy więc czego szukać. Jeżeli ktoś planował większe zakupy na niedzielę, to musi je przełożyć albo na sobotę, albo na poniedziałek.

Zakaz handlu. Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? Otwarte oczywiście są duże stacje paliw czy też małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe i niehandlowe 2023. Sprawdź kalendarz

Ile niedziel handlowych pozostało do końca roku? Tylko dwie. Najbliższa przypadnie dopiero 27 sierpnia. Przed oficjalnym zakończeniem wakacji będziemy mogli swobodnie zrobić zakupy!

  • 27 sierpnia,
  • 17 grudnia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić