Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Czy jutro jest niedziela handlowa? Rozwiewamy wątpliwości

6

Czy 16 czerwca to niedziela handlowa, czy może jednak niehandlowa? Gdzie będzie można zrobić zakupy w dniu 16.06.2024? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się wśród Polaków przed kolejną niedzielą czerwca.

Czy jutro jest niedziela handlowa? Rozwiewamy wątpliwości
Niedziela handlowa 28 sierpnia. (Adobe Stock, Drobot Dean)

Już od dłuższego czasu w naszym kraju obowiązują zaostrzone regulacje w zakresie zakazu handlu w niedziele i święta. Wobec tego zazwyczaj w niedzielę nie można zrobić dużych zakupów.

Najpewniej nowy rząd wprowadzi jakież zmiany w tych regulacjach. Póki co jednak konkretów nie znamy. Większość ludzi tymczasem zdążyła przyzwyczaić się do tego, że na niedziele lepiej nie planować zakupów. Wszystko dlatego, że większe sklepy są pozamykane.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Żółta kartka" dla PiS? Ryszard Czarnecki: utrzymaliśmy poparcie

Jutro (16 czerwca) wypada niedziela niehandlowa. W związku z tym nie będzie można zrobić zakupów w popularnych dyskontach takich jak Biedronka czy Lidl, a także w innych dużych sieciach jak Kaufland, Pepco, Auchan, Carrefour, Aldi czy Tedi.

Niedziela niehandlowa. Gdzie zrobić zakupy 16 czerwca?

Gdzie można zrobić zakupy wtedy, gdy obowiązuje zakaz handlu? W awaryjnych sytuacjach można skorzystać z kilku rozwiązań. Otwarte są oczywiście duże stacje paliw, ale i małe sklepiki osiedlowe. Zazwyczaj funkcjonują też Żabki.

Godziny otwarcia sklepów osiedlowych w niedzielę niehandlową mogą się różnić od tych, które obowiązują w pozostałe dni. Od poniedziałku do soboty Żabka jest czynna od 6:00 do 23:00, natomiast w niedziele niehandlowe niektóre punkty otwarte są krócej - od 11:00 do 20:00, a inne dłużej - od 10:00 do 22:00. Niewątpliwie warto mieć to na uwadze. Wybierając się do danego sklepu, lepiej upewnić się, czy na pewno jest on czynny.

Niedziele handlowe 2024 - kalendarz

  • 28 stycznia 2024.
  • 24 marca 2024.
  • 28 kwietnia 2024.
  • 30 czerwca 2024.
  • 25 sierpnia 2024.
  • 15 grudnia 2024.
  • 22 grudnia 2024.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić