Czytelniczka pokazała cenę ziemniaków. To prawdziwy paragon grozy

62

Polacy od kilku miesięcy mierzą się z rekordową inflacją i szalejącą w sklepach drożyzną. Niektóre ceny wydają się jednak całkiem oderwane od rzeczywistości. Pani Sylwia postanowiła podzielić się z nami ceną ziemniaków. To, ile czytelniczka o2.pl musiała zapłacić za blisko 1,5kg wprawia w osłupienie.

Czytelniczka pokazała cenę ziemniaków. To prawdziwy paragon grozy
Pani Sylwia podzieliła się paragonem z supermarketu. Cena za ziemniaki powala (o2)

W Polsce cały czas rosną ceny podstawowych dóbr i usług. Wyższe rachunki za prąd czy gaz to nie jedyne skoki cen, na które muszą być przygotowani mieszkańcy naszego kraju. Coraz drożej jest bowiem także w sklepach i supermarketach.

Od jakiegoś czasu można zauważyć znacznie wyższe ceny podstawowych produktów spożywczych. Więcej trzeba zapłacić choćby za masło czy olej. W poniedziałek 24 października pani Sylwia postanowiła podzielić się jednak z nami naprawdę powalającym "paragonem grozy".

Poszła w sobotę na zakupy. Czytelniczka przysłała nam paragon

Czytelniczka o2.pl wybrała się w sobotę na zakupy do supermarketu przy ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Postanowiła kupić dosłownie kilka produktów, takich jak mleko, kiełbasa, jabłka, ziemniaki oraz słodycze. Za wszystko zapłaciła dokładnie 69,22 zł.

Dopiero po powrocie do domu Pani Sylwia postanowiła rzucić okiem na paragon. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Okazuje się, że 1,458 kg ziemniaków z odmiany Agata zapłaciła aż 15,89 zł.

"Paragon grozy". Najdroższe ziemniaki i to w dodatku francuskie, jakby w Polsce żadne nie rosły. Cena była ukryta, więc dopiero w domu przeczytałam na paragonie, ile kosztowały – podkreśla czytelniczka o2.pl.

Horrendalna cena ziemniaków. "Dopiero w domu przeczytałam, ile kosztowały"

Pani Sylwia kupiła ziemniaki w cenie 10,90 zł za kg. To prawdziwa anomalia, jeśli chodzi o cenę tego produktu. Jak dowiadujemy się z internetowych zestawień cenowych, koszt ziemniaków w hipermarketach i sklepach w całej Polsce na przełomie września i października wahał się od 1,29 zł za kg do 2,99 zł za kg. Średnio daje to 1,65 zł za kg.

Rzecz jasna koszt konkretnej odmiany ziemniaków może być wyższy. – Agata nie jest ani jędrna, ani mączna. Jej miąższ jest delikatny – czytamy w opisie na stronie jednej z hurtowni. Wygląda jednak na to, że cena za kilogram młodych francuskich ziemniaków nie powinniśmy zapłacić w sklepie więcej niż 8 zł.

Obejrzyj także: "Paragon grozy" w Gdańsku. Turyści nie dowierzają cenie za gofra

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić