Do 10 tys. złotych. Wnioski można złożyć tylko do końca września

91

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że tylko do końca września 2023 koła gospodyń wiejskich mogą wnioskować o przyznanie środków na działalność statutową. Dofinansowanie takie może sięgać od 8 do 10 tys. złotych.

Do 10 tys. złotych. Wnioski można złożyć tylko do końca września
Zdjęcie ilustracyjne (Pexels)

Wnioski dotyczące przyznania funduszy składać można w właściwych ze względu na siedzibę kół biurach powiatowych ARiMR. Dokumenty można składać na cztery sposoby: bezpośrednio w placówce, za pomocą platformy ePUAP, przez usługę mObywatel na stronie gov.pl, bądź wysłać rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

ARiMR przestrzega, że pula środków przeznaczonych na dofinansowanie kół może skończyć się wcześniej. Dlatego właśnie nie należy zwlekać ze złożeniem skompletowanych dokumentów. Dotychczas złożono 12,6 tys. wniosków na kwotę 107 mln złotych. Agencja rozpoczęła wypłacanie pieniędzy pod koniec kwietnia – na konta bankowe ponad 12 tys kół wpłynęło do tej pory 103,3 mln zł.

W 2023 roku na dotacje dla kół gospodyń wiejskich przeznaczono 120 mln złotych. To, ile funduszy dostanie które koło zależy od ich wielkości. Koła o wielkości do 30 osób mogą otrzymać 8 tysięcy, od 31 – 75 otrzymają 9 tys. złotych, a większe – 10 tys. złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomoc na granicy. Niesamowity gest koła gospodyń wiejskich
O dofinansowania na działalność statutową mogą się ubiegać koła gospodyń wiejskich, które są wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń prowadzonego przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – czytamy na stronie Farmer.pl.

W komunikacie AGiMR zaznaczono, że wsparcie pieniężne uzyskają wyłącznie te organizacje, które posiadają numer identyfikacyjny. Taki numer można uzyskać składając do biura ARiMR odpowiedni wniosek. Wymóg nie dotyczy jednak tych kól, które z dofinansowania korzystały już wcześniej.

Przeznaczenie dodatkowych środków

Farmer.pl przypomina, że Koła Gospodyń Wiejskich środki, które uda im się otrzymać, mogą przeznaczyć na aktywność społeczno-wychowawczą, a także oświatowo-kulturalną w miejscowych środowiskach. Koła mogą również zdecydować, że chcą wykorzystać je na rzecz wszechstronnego rozwoju obszarów wiejskich. Dozwolone jest także wykorzystanie ich na rozwój przedsiębiorczości kobiet oraz inicjowanie działań na rzecz poprawy warunków bytowania na wsi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić