o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Są pewne warunki

18
Podziel się

Miejscowość Legrad w Chorwacji sprzedaje domy za 1 kunę (ok. 60 groszy), aby przyciągnąć nowych mieszkańców. Gmina oferuje również pomoc finansową na remont nieruchomości. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Są pewne warunki
Domy w Chorwacji za 60 groszy! (Pixabay)
bEpExsDF

Legrad to otoczone polami i lasami miasteczko leżące na północy Chorwacji w pobliżu granicy z Węgrami. Mieszka w nim ok. 2250 mieszkańców, czyli o połowę mniej niż 70 lat temu.

Władze gminy postanowiły walczyć z wyludnieniem. By przyciągnąć nowe osoby i zachęcić je do przeprowadzki, sprzedają domy za jedyne 1 HRK (ok. 60 groszy).

bEpExsDH

Na początek na sprzedaż wystawiono 19 nieruchomości, a większość z nich już znalazła nabywców. Oferowane domy są w różnym stanie, ale wszystkie wymagają generalnego remontu.

Gmina oferuje jednak 25 tys. kun dotacji (ok. 15 tys. zł) na remont domu. Nowi mieszkańcy mogą także liczyć na zatrudnienie w przemyśle produkcji żywności i przetwórstwa materiałów.

bEpExsDN

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Jakie warunki trzeba spełnić?

By skorzystać z oferty, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Potencjalni nabywcy muszą mieć mniej niż 40 lat i być "wypłacalni finansowo". Muszą również zobowiązać się do życia w Legradzie przez co najmniej 15 lat.

Po doniesieniach medialnych o naszej akcji dostaliśmy zapytania o domy z bardzo odległych miejsc, takich jak Rosja, Ukraina, Turcja, Argentyna czy Kolumbia - powiedział agencji Reutera burmistrz miasta Ivan Sabolic.

Zobacz także: Pierwsze grzyby w baligrodzkich lasach. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

bEpExsDO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpExsEi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Hanna Glonkie...
4 tyg. temu
O kulwa przebili moją promocje
Buracki
4 tyg. temu
Ja tam lubię Polskę i jest mi tu bardzo fajnie. Zwiedziłem prawie cały świat, została mi tylko Australia, Nowa Zelandia i trochę Ameryki Południowej. I po pewnym czasie coraz bardziej cieszyłem się na powroty. Teraz patrzę jak za oknem rośnie moje drzewo..
Cerber2
4 tyg. temu
Wyjazd zawsze pomoże tylko madremu !!!
bEpExsEj
Matii6891
miesiąc temu
Tak najlepiej ściągnąć Tuska będziecie mieć raj na ziemi... Za rządów SLD i po-psl musiałem błąkać się po Europie .... Teraz mogę normalnie pracować przynajmniej w Polsce bo jest normalny rząd który dba o zwykłego Kowalskiego a nie o oligarchów ... A podatki są wkazdym kraju i to też nie małe w Norwegii na dzień dobry strącali mi 36% podatku i tam nikt nie płacze.... Żeby była polityka rodzinna i żeby były zmiany podatki są potrzebne i PiS ma na to pomysl a nie jak ci wszyscy do tej pory że nic się nie opłaca pieniędzy nie ma i wszystko najlepiej sprzedać Niemca i rosjana .... A jak komuś nie pasuje w Polsce to niech pakuje bagaż i wyjazd! Teraz może wszędzie zamieszkać skoro tacy mądrzy to po co tu jeszcze siedzą i narzekają! Tusk wryci to wam nawali tyle że nie będziecie musieli nic robić tylko leżeć i marzyć.... Nasi dziadkowie walczyli i ginęli za wolną Polskę I powinniśmy o nią dbać i promować i kupować to co polskie .... A nie sprzedać się Niemca czy rosjana ....
Realista
miesiąc temu
PRZY GRANICY WĘGIERSKIEJ ??? CZYLI PRAWDOPODOBNIE NIEPRAWNIE ZABRANE WĘGIERSKIE ZIEMIE i teraz chcą szybko zasiedlać. Chorwacja to bardzo niestabilny kraj, strach tam inwestować...
Guciu
miesiąc temu
Chorwacja jest droga. Po kilku miesiącach życia wyjdą do przodu a te nieruchomości to gnioty o kiepskim położeniu. Już Grecy i Włochy rozdawały nieruchomości na wyspach...
int
miesiąc temu
Bałkany spłynęły krwią, więc jak można tam wypoczywać, to jedno wielkie cmentarzysko.
Mi6
miesiąc temu
Przynajmniej nie będzie Jędraszewskich i Kaczyńskich
hrk
miesiąc temu
Atrakcyjna jest tylko działka. Taki dom ruina nadaje się tylko do wyburzenia. Trzeba wybudować nowy. Generalnie problemem może być tzw. konserwator zabytków i jego żądania. Wówczas koszt remontu wykracza poza opłacalność. Remontu czy budowy trzeba doglądać. Czyli mieszkać na miejscu przez rok. Najem też nie jest tani. Środowisko ludzi może być nieciekawe. Z tych powodów lokalni wyemigrowali.
Www😀😀😀
miesiąc temu
Jakby był taki luksus to sami chorwaci by nie spiepszali,jeleni szukają!!!
jasio
miesiąc temu
PO co pokazujecie plaże jak Legrad leży przy granicy z Węgrami, jakieś 300km od morza... Chorwacja to nie tylko plaże...
Klipa
miesiąc temu
Podrożało ? ostanio było za 10 groszy albo za darmo.
SŁABO MI
miesiąc temu
ktoś tam był ,bo ja tak i jakby dopłacali i dom z basenem dawali to nigdy w życiu bym tam nie zamieszkał, komary to istna plaga i dziura sakramencka.
bEpExsEb
Gòj
miesiąc temu
W Polsce jesteście Gojami, sługusami za minimalną krajową, musicie się zadłużać dla dobra waszych panòw, jeszcze na chlebek za 10 zł starcza z tą najniższą europejską?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić