Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Są pewne warunki

18
Podziel się:

Miejscowość Legrad w Chorwacji sprzedaje domy za 1 kunę (ok. 60 groszy), aby przyciągnąć nowych mieszkańców. Gmina oferuje również pomoc finansową na remont nieruchomości. Trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Są pewne warunki
Domy w Chorwacji za 60 groszy! (Pixabay)

Legrad to otoczone polami i lasami miasteczko leżące na północy Chorwacji w pobliżu granicy z Węgrami. Mieszka w nim ok. 2250 mieszkańców, czyli o połowę mniej niż 70 lat temu.

Władze gminy postanowiły walczyć z wyludnieniem. By przyciągnąć nowe osoby i zachęcić je do przeprowadzki, sprzedają domy za jedyne 1 HRK (ok. 60 groszy).

Na początek na sprzedaż wystawiono 19 nieruchomości, a większość z nich już znalazła nabywców. Oferowane domy są w różnym stanie, ale wszystkie wymagają generalnego remontu.

Gmina oferuje jednak 25 tys. kun dotacji (ok. 15 tys. zł) na remont domu. Nowi mieszkańcy mogą także liczyć na zatrudnienie w przemyśle produkcji żywności i przetwórstwa materiałów.

Domy w Chorwacji za 60 groszy. Jakie warunki trzeba spełnić?

By skorzystać z oferty, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Potencjalni nabywcy muszą mieć mniej niż 40 lat i być "wypłacalni finansowo". Muszą również zobowiązać się do życia w Legradzie przez co najmniej 15 lat.

Po doniesieniach medialnych o naszej akcji dostaliśmy zapytania o domy z bardzo odległych miejsc, takich jak Rosja, Ukraina, Turcja, Argentyna czy Kolumbia - powiedział agencji Reutera burmistrz miasta Ivan Sabolic.

Zobacz także: Pierwsze grzyby w baligrodzkich lasach. Niezwykłe nagranie z Bieszczad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Hanna Glonkie...
11 miesięcy temu
O kulwa przebili moją promocje
Buracki
11 miesięcy temu
Ja tam lubię Polskę i jest mi tu bardzo fajnie. Zwiedziłem prawie cały świat, została mi tylko Australia, Nowa Zelandia i trochę Ameryki Południowej. I po pewnym czasie coraz bardziej cieszyłem się na powroty. Teraz patrzę jak za oknem rośnie moje drzewo..
Cerber2
11 miesięcy temu
Wyjazd zawsze pomoże tylko madremu !!!
Matii6891
11 miesięcy temu
Tak najlepiej ściągnąć Tuska będziecie mieć raj na ziemi... Za rządów SLD i po-psl musiałem błąkać się po Europie .... Teraz mogę normalnie pracować przynajmniej w Polsce bo jest normalny rząd który dba o zwykłego Kowalskiego a nie o oligarchów ... A podatki są wkazdym kraju i to też nie małe w Norwegii na dzień dobry strącali mi 36% podatku i tam nikt nie płacze.... Żeby była polityka rodzinna i żeby były zmiany podatki są potrzebne i PiS ma na to pomysl a nie jak ci wszyscy do tej pory że nic się nie opłaca pieniędzy nie ma i wszystko najlepiej sprzedać Niemca i rosjana .... A jak komuś nie pasuje w Polsce to niech pakuje bagaż i wyjazd! Teraz może wszędzie zamieszkać skoro tacy mądrzy to po co tu jeszcze siedzą i narzekają! Tusk wryci to wam nawali tyle że nie będziecie musieli nic robić tylko leżeć i marzyć.... Nasi dziadkowie walczyli i ginęli za wolną Polskę I powinniśmy o nią dbać i promować i kupować to co polskie .... A nie sprzedać się Niemca czy rosjana ....
Realista
11 miesięcy temu
PRZY GRANICY WĘGIERSKIEJ ??? CZYLI PRAWDOPODOBNIE NIEPRAWNIE ZABRANE WĘGIERSKIE ZIEMIE i teraz chcą szybko zasiedlać. Chorwacja to bardzo niestabilny kraj, strach tam inwestować...
Guciu
11 miesięcy temu
Chorwacja jest droga. Po kilku miesiącach życia wyjdą do przodu a te nieruchomości to gnioty o kiepskim położeniu. Już Grecy i Włochy rozdawały nieruchomości na wyspach...
int
11 miesięcy temu
Bałkany spłynęły krwią, więc jak można tam wypoczywać, to jedno wielkie cmentarzysko.
Mi6
11 miesięcy temu
Przynajmniej nie będzie Jędraszewskich i Kaczyńskich
hrk
11 miesięcy temu
Atrakcyjna jest tylko działka. Taki dom ruina nadaje się tylko do wyburzenia. Trzeba wybudować nowy. Generalnie problemem może być tzw. konserwator zabytków i jego żądania. Wówczas koszt remontu wykracza poza opłacalność. Remontu czy budowy trzeba doglądać. Czyli mieszkać na miejscu przez rok. Najem też nie jest tani. Środowisko ludzi może być nieciekawe. Z tych powodów lokalni wyemigrowali.
Www😀😀😀
11 miesięcy temu
Jakby był taki luksus to sami chorwaci by nie spiepszali,jeleni szukają!!!
jasio
11 miesięcy temu
PO co pokazujecie plaże jak Legrad leży przy granicy z Węgrami, jakieś 300km od morza... Chorwacja to nie tylko plaże...
Klipa
11 miesięcy temu
Podrożało ? ostanio było za 10 groszy albo za darmo.
SŁABO MI
11 miesięcy temu
ktoś tam był ,bo ja tak i jakby dopłacali i dom z basenem dawali to nigdy w życiu bym tam nie zamieszkał, komary to istna plaga i dziura sakramencka.
Gòj
11 miesięcy temu
W Polsce jesteście Gojami, sługusami za minimalną krajową, musicie się zadłużać dla dobra waszych panòw, jeszcze na chlebek za 10 zł starcza z tą najniższą europejską?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić