Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Łukasz Kuczera
|

Dostaniesz prezent od rządu. 100 zł do zgarnięcia

89
Podziel się:

Rząd Mateusza Morawieckiego szykuje kolejny ekwiwalent pieniężny dla Polaków. Jak ustaliła Wirtualna Polska, lada moment gospodarstwa domowe będą mogły liczyć na wypłatę 100 zł. To świadczenie ma pomóc w zakupie dekoderów do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Ma to kosztować państwo 270 mln zł.

Dostaniesz prezent od rządu. 100 zł do zgarnięcia
Dostaniesz prezent od rządu. 100 zł do zgarnięcia (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Jak ustaliła Wirtualna Polska, w roku 2022 polskie gospodarstwa domowe będą mogły liczyć na wypłatę nowego świadczenia. Otrzymają od rządu 100 zł, które będzie można przeznaczyć na jeden konkretny cel - zakup nowego dekodera telewizyjnego.

Rząd w ten sposób zamierza wesprzeć Polaków w momencie, gdy dochodzi do zmiany sposobu nadawania telewizji naziemnej. W roku 2022 dotychczasowy system DVB-T stopniowo odchodzić będzie do lamusa, a jego miejsce zajmie DVB-T2.

Dostaniesz prezent od rządu. 100 zł do zgarnięcia

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że projekt "ustawy o wsparciu gospodarstw domowych w ponoszeniu kosztów zmiany standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej" jest już gotowy. W najbliższych dniach powinien trafić do Sejmu. Rząd szacuje, że świadczenie kosztować będzie budżet państwa ok. 270 mln zł.

Zobacz także: Zagłosował za "lex TVN". Kukiz tłumaczy

Zmiana systemu nadawania telewizji naziemnej przełoży się na to, że będzie można na jednym multipleksie zmieścić większą liczbę kanałów w jakości HD lub nawet UltraHD.

Problem polega na tym, że spora część telewizorów posiadanych przez Polaków posiada wbudowane moduły, które nie obsługują DVB-T2. Dlatego, aby nie stracić dostępu do telewizji, konieczny będzie zakup dekodera.

Sytuacja przypomina tę, z którą mieliśmy do czynienia kilkanaście lat temu, gdy standardową telewizję naziemną w Polsce zastępowała naziemna telewizja cyfrowa. Wówczas też część Polaków musiała sięgnąć po dodatkowe dekodery.

Rząd przekaże gospodarstwom domowym świadczenie w wysokości 100 zł, ale będzie można je wydać wyłącznie na urządzenie, które pozwala na odbiór w telewizji DVB-T2. Dofinansowanie nie może przekroczyć wyznaczonego przez rząd pułapu. Jeśli postanowimy kupić droższy dekoder, z dodatkowymi funkcjami, różnicę będziemy musieli pokryć sami.

Jeśli zaś znajdziemy tańszy dekoder, to nie będziemy mogli liczyć na otrzymanie różnicy w gotówce. Świadczenie będzie można zrealizować do końca 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(89)
jusek
miesiąc temu
Dostaniecie dotację i kupicie dekoderki. Zarejestrują Was a potem będziecie musieli bulić abonament na TVSzczujnia. Matełuszek kłamczusek wie co robi.
Anna
miesiąc temu
Rząd nie daje to jest kasa z unii
mikołaj
miesiąc temu
Ale bajki 100zł już ktoś raz obiecał 100 milionów i nadal niedostałem !!!
tlen
miesiąc temu
JEGO PREZEN Z PRYWATNYCH JEGO PIENIEDZY ??JAJA SOBIE ROBI A TO MIKOLAJ NO I NIESWIETY
Ewa
miesiąc temu
aby dostać stówę trzeba podać nazwisko i adres. Potem dostaniemy od rządu tę stówę i wezwanie do zapłaty zaległego na 10 lat do tyłu abonamentu TV wraz z odsetkami. PAMIĘTAJCIE O TYM , ŻE CHCIWY DWA RAZY TRACI.
Gość
miesiąc temu
Obatelu morawiecki, żond niczego nie daje, bo niczego nie ma.Jesli żond twierdzi, ze daje komuś coś, znaczy, że zabiera obywatelom. Żond nie ma własnych pieniędzy. Margaret Tacher
ninia
miesiąc temu
a ja bym chciał kase na nowe BMW
RedPill
miesiąc temu
Po tym rządzie ja się już niczego dobrego nie spodziewam...
Wiemnic
miesiąc temu
Jeszcze trochę państwo będzie dawać, żeby tylko głosować na PiS.
Nikt
miesiąc temu
Na to wszystko brak słów, żal tylko tego mlodego pokolenia.
cbk
miesiąc temu
A kto zarobi 270 mln?
Kur Vizja
miesiąc temu
No tak propaganda musi docierać pod strzechy. To że zabiorą 4 stowy podatku od propagandy to szczegół
''''
miesiąc temu
zabiorą ci 200 a dadzą 100
no Ja prdolę
miesiąc temu
Każdy kto weźmie tę stówę zapłaci też abonament telewizyjno-radiowy taki jest ich ukryty plan trzeba być czujnym
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić