Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Dwa sklepy Auchan zostaną zamknięte. Co się stanie z pracownikami?

10

Niebawem z mapy Polski znikną dwa sklepy Auchan. W sierpniu zamknięte zostaną placówki w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach. Ma to związek z brakiem rentowności.

Dwa sklepy Auchan zostaną zamknięte. Co się stanie z pracownikami?
Auchan zamyka dwa sklepy na Śląsku (Getty Images)

O zamknięciu sklepów poinformował Auchan Retail Polska w specjalnym komunikacie. Jedocześnie zapewniono, że pracownicy obu placówek otrzymają odpowiednie wsparcie - przedstawiciele sieci będą z nimi rozmawiać na temat możliwości dalszej współpracy.

Na tym etapie priorytetem naszych działań jest wsparcie pracowników zamykanych sklepów, którym, w miarę możliwości, zaoferujemy alternatywne stanowiska pracy w okolicznych sklepach należących do naszej sieci - przekazał cytowany w komunikacie Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska
Zobacz także: Nawałnica w Warszawie. Zobacz nagranie z Mokotowa

Czytaj także:

Auchan zamyka sklepy. Co z pracownikami?

Przedstawiciele sieci mają pomysł na to, co zrobić z pracownikami zamykanych sklepów. Część z nich ma zostać przeniesiona do okolicznych placówek Auchan.

Dojdzie również do rozwiązania umów w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną - podaje portal finanse.wp.pl.

Sklepy Auchan w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach będą jeszcze działać prawie do końca wakacji. Ich zamknięcie planowane jest 30 sierpnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić