o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta

582
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce w sklepie sieci Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Pracownik poprosił klienta, aby przed rozpoczęciem zakupów założył obowiązkową maseczkę na twarz. W odpowiedzi został obrzucony wyzwiskami na tle ksenofobicznym.

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta
Agresywny klient zwyzywał pracownika pracownika krakowskiej Biedronki (Facebook.com, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)
bDpmYuGd

Wyzwiska, których użył agresywny klient, odnosiły się do ukraińskiej narodowości pracownika sklepu. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu i opublikowane na Facebooku OMZR.

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi! – padło na nagraniu upublicznionym przez OMZR.
bDpmYuGf

Klient zwyzywał pracownika Biedronki. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich apeluje o pomoc

Przedstawiciele OMZR złożyli zawiadomienie w związku ze zdarzeniem. Powołali się na artykuł 257 Kodeksu Karnego, dotyczący znieważania grup lub poszczególnych osób między innymi ze względu na ich przynależność etniczną.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – czytamy w Kodeksie Karnym.

Ośrodek zaapelował do internautów o pomoc w odnalezieniu klienta Biedronki. Osoby, które znają jego tożsamość, są proszone o kontakt mailowy (omzrik@gmail.com) lub telefoniczny (tel. 572932323).

bDpmYuGl
Zobacz także: Zobacz też: "Niestety w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie"
bDpmYuGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(582)
A. M
5 miesięcy temu
Takiego klienta to nie powinni wpuszczać już więcej do sklepu i grzywna powinna być wysoka a i oczywiście przeprosić powinien pracownika sklepu. Coraz więcej hamstwa i prostactwa.
Monika
5 miesięcy temu
Współczuję szczerze bo też mieszkałam prawie 10 lat za granicą i nigdy nie spotkało mnie coś takiego że strony obywatela danego kraju, wręcz przeciwnie zawsze dostawałam pomoc i dobre słowo.I życzę temu chłopakowi aby w zamian za tego jednego rasistę spotkał kilka osób o dobrym sercu.
Jaa
5 miesięcy temu
Dla przykładu powinien zostać surowo ukarany. Nie tylko w związku z agresywnym zachowaniem wobec człowieka ale również w związku z nie przestrzeganiem zaleceń w związku ze stanem epidemi
bDpmYuGH
myślę że
5 miesięcy temu
dostałby 2 3 razy z liścia i klęknąłby do laski !!! :D
Hmmm
5 miesięcy temu
A mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie w sklepie boją się tak tego covida, a jak przychodzą na wiece wyborcze to jakby ten wirus nie atakował? Hmm pewnie wie że wybory prezydenckie są więc musi się trochę wyciszyć 😉.
Najnowsze komentarze (582)
aaa
miesiąc temu
A jak byłby obrzucony wyzwiskami Polak to z jakiego paragrafu składać zawiadomienie o przestępstwie? Tak z ciekawości pytam.
bantol
2 miesiące temu
dobrze chłop gada !!!!! sami noście te pieluchy. A pyzatym kto nie jest wkurzony że pracodawca zamiast dać podwyżkę Polakowi co pracuje w tej samej firmie od 10 lat woli zatrudnić 2 Ukraińców. brawo zlinczujmy typa i wyjedzmy sami do Niemczech na szparagi
Klient
5 miesięcy temu
Z innej beczki. W Biedronkach nie ma przy wejściu płynów do dezynfekcji.
rafał
5 miesięcy temu
Typowy wyborca Andrzeja. Socjal w kieszeni, więc trzeba kupić zasłużone piwo Bo się należy. Jeśli jakiś "pracujący" z gorszego sortu coś dymi, więc trzeba go dojechać. Proste.
rafał
5 miesięcy temu
Bo to lepszy sort był.
Klik
5 miesięcy temu
Niemcy tez szydza z Polakow w Germanii wszedzie jest nietolerancja
czesio
5 miesięcy temu
30 koła za brak maski....i po problemie
Volksdeutsch
5 miesięcy temu
Jakież uderzające podobieństwo do Heinricha Himmlera
bDpmYuGz
Krakowianin
5 miesięcy temu
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
Proxy
5 miesięcy temu
Może, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich, weźmie się za pijane hordy Ukraińców, biegające w nocy po Piasecznie. Może, weźmie się za,6 Ukraińców pijących gorzałę, w biały dzień na balkonie? Do niedawna miałem o nich dobre zdanie, ale po kilku miesiącach takiego sąsiedztwa, mam dość.
fgtre
5 miesięcy temu
osrodek zachowan do likfidacji
afrykaner
5 miesięcy temu
źle postąpił ale ja nienawidzę murzynów,żydów,cyganów i kościoła,mam prawo do swojej opinii,WHITE POWER.
Kaśka
5 miesięcy temu
Po co są dowody osobiste jak nawet mając nagranie i twarz nie potrafią zidentyfikować.
Janker
5 miesięcy temu
bezwzględna kara więzienia plus wysokie odszkodowanie dla tego Pana z Ukrainy za straty moralne, oraz dla narodu Polskiego za narażenie na szwank naszej opinii jako narodu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić