Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta

580
Podziel się

Zdarzenie miało miejsce w sklepie sieci Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Pracownik poprosił klienta, aby przed rozpoczęciem zakupów założył obowiązkową maseczkę na twarz. W odpowiedzi został obrzucony wyzwiskami na tle ksenofobicznym.

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta
Agresywny klient zwyzywał pracownika pracownika krakowskiej Biedronki (Facebook.com, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)
bCPvfGbp

Wyzwiska, których użył agresywny klient, odnosiły się do ukraińskiej narodowości pracownika sklepu. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu i opublikowane na Facebooku OMZR.

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi! – padło na nagraniu upublicznionym przez OMZR.
bCPvfGbr

Klient zwyzywał pracownika Biedronki. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich apeluje o pomoc

Przedstawiciele OMZR złożyli zawiadomienie w związku ze zdarzeniem. Powołali się na artykuł 257 Kodeksu Karnego, dotyczący znieważania grup lub poszczególnych osób między innymi ze względu na ich przynależność etniczną.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – czytamy w Kodeksie Karnym.

Ośrodek zaapelował do internautów o pomoc w odnalezieniu klienta Biedronki. Osoby, które znają jego tożsamość, są proszone o kontakt mailowy (omzrik@gmail.com) lub telefoniczny (tel. 572932323).

bCPvfGbx

Zobacz też: "Niestety w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie"

bCPvfGbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(580)
A. M
miesiąc temu
Takiego klienta to nie powinni wpuszczać już więcej do sklepu i grzywna powinna być wysoka a i oczywiście przeprosić powinien pracownika sklepu. Coraz więcej hamstwa i prostactwa.
Monika
miesiąc temu
Współczuję szczerze bo też mieszkałam prawie 10 lat za granicą i nigdy nie spotkało mnie coś takiego że strony obywatela danego kraju, wręcz przeciwnie zawsze dostawałam pomoc i dobre słowo.I życzę temu chłopakowi aby w zamian za tego jednego rasistę spotkał kilka osób o dobrym sercu.
Jaa
2 miesiące temu
Dla przykładu powinien zostać surowo ukarany. Nie tylko w związku z agresywnym zachowaniem wobec człowieka ale również w związku z nie przestrzeganiem zaleceń w związku ze stanem epidemi
bCPvfGbT
myślę że
2 miesiące temu
dostałby 2 3 razy z liścia i klęknąłby do laski !!! :D
Hmmm
2 miesiące temu
A mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie w sklepie boją się tak tego covida, a jak przychodzą na wiece wyborcze to jakby ten wirus nie atakował? Hmm pewnie wie że wybory prezydenckie są więc musi się trochę wyciszyć 😉.
Najnowsze komentarze (580)
Klient
miesiąc temu
Z innej beczki. W Biedronkach nie ma przy wejściu płynów do dezynfekcji.
rafał
miesiąc temu
Typowy wyborca Andrzeja. Socjal w kieszeni, więc trzeba kupić zasłużone piwo Bo się należy. Jeśli jakiś "pracujący" z gorszego sortu coś dymi, więc trzeba go dojechać. Proste.
rafał
miesiąc temu
Bo to lepszy sort był.
Klik
miesiąc temu
Niemcy tez szydza z Polakow w Germanii wszedzie jest nietolerancja
czesio
miesiąc temu
30 koła za brak maski....i po problemie
Volksdeutsch
miesiąc temu
Jakież uderzające podobieństwo do Heinricha Himmlera
Krakowianin
miesiąc temu
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!
Proxy
miesiąc temu
Może, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich, weźmie się za pijane hordy Ukraińców, biegające w nocy po Piasecznie. Może, weźmie się za,6 Ukraińców pijących gorzałę, w biały dzień na balkonie? Do niedawna miałem o nich dobre zdanie, ale po kilku miesiącach takiego sąsiedztwa, mam dość.
bCPvfGbL
fgtre
miesiąc temu
osrodek zachowan do likfidacji
afrykaner
miesiąc temu
źle postąpił ale ja nienawidzę murzynów,żydów,cyganów i kościoła,mam prawo do swojej opinii,WHITE POWER.
Kaśka
miesiąc temu
Po co są dowody osobiste jak nawet mając nagranie i twarz nie potrafią zidentyfikować.
Janker
miesiąc temu
bezwzględna kara więzienia plus wysokie odszkodowanie dla tego Pana z Ukrainy za straty moralne, oraz dla narodu Polskiego za narażenie na szwank naszej opinii jako narodu.
ahoj
miesiąc temu
Elektorak pisu uwielbia maseczki, dlatego przed wyborami zrobili widowisko dla plebsu. Kasierki w biedronce w kwietniu, maju obslugiwaly i nadal obsluja z maseczkami na brodzie albo odslonietym nosem. Jesli pracownik biedroniki cie neka za brak maseczki, zglaszajcie do sanepidu ze pracownicy sami ignoruja ten nakaz i zaznaczcie aby ten proceder wylapac sprawdzili nagranie z monitoringu. Pracownik sklepu nie ma uprawnien aby nagabywać o stan zdrowia klienta i brak maseczki - mozemy skierowac pozew za takie zachowanie.
PrzykroMi
miesiąc temu
To właśnie elektorat PISu i Bosaka
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić