Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta

1019

Zdarzenie miało miejsce w sklepie sieci Biedronka przy ul. Okulickiego 51 w Krakowie. Pracownik poprosił klienta, aby przed rozpoczęciem zakupów założył obowiązkową maseczkę na twarz. W odpowiedzi został obrzucony wyzwiskami na tle ksenofobicznym.

Skandal w Biedronce. Jest nagranie. Szukają klienta
Agresywny klient zwyzywał pracownika pracownika krakowskiej Biedronki (Facebook.com, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych)

Wyzwiska, których użył agresywny klient, odnosiły się do ukraińskiej narodowości pracownika sklepu. Zdarzenie zostało zarejestrowane na nagraniu i opublikowane na Facebooku OMZR.

Ukrainiec, k**wa je***ny! On będzie, k**wa u nas w Polsce rządzi! – padło na nagraniu upublicznionym przez OMZR.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Klient zwyzywał pracownika Biedronki. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich apeluje o pomoc

Przedstawiciele OMZR złożyli zawiadomienie w związku ze zdarzeniem. Powołali się na artykuł 257 Kodeksu Karnego, dotyczący znieważania grup lub poszczególnych osób między innymi ze względu na ich przynależność etniczną.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 – czytamy w Kodeksie Karnym.

Ośrodek zaapelował do internautów o pomoc w odnalezieniu klienta Biedronki. Osoby, które znają jego tożsamość, są proszone o kontakt mailowy (omzrik@gmail.com) lub telefoniczny (tel. 572932323).

Zobacz także: Zobacz też: "Niestety w Polsce ksenofobia i nacjonalizm są na coraz wyższym poziomie"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić