Elon Musk podjął decyzję. Chodzi o konto Donalda Trumpa

28

Atmosfera kontrowersji i skandalu nadal unosi się nad działalnością Elona Muska po zakupie Twittera. Miliarder stworzył na portalu ankietę, w której zapytał się internautów, czy konto Donalda Trumpa powinno zostać przywrócone.

Elon Musk podjął decyzję. Chodzi o konto Donalda Trumpa
Internauci zadecydują o koncie Donalda Trumpa (Getty Images, Wikimedia Commons)

Śmiało można stwierdzić, że przez ostatnie tygodnie Twitter przechodzi rewolucję. Firma została zakupiona za 44 miliardy dolarów przez Elona Muska, który rozpoczął przeprowadzanie wewnątrz niej wiele zmian. Te odbiły się szerokim echem na całym świecie.

Elon Musk nie boi się radykalnych decyzji. Po przejęciu Twittera biznesmen od razu zwolnił czołowych menedżerów. Fala zwolnień jest kontynuowana każdego dnia. Nikt w firmie nie może być przekonanym, czy kolejny dzień pracy nie będzie ostatnim. Część nie chcąc pracować u miliardera, zrezygnowała sama. Nie wiadomo, jak bardzo pomniejszyła się kadra od zakupu giganta przez Muska, ale wszystko wskazuje na to, że są to ogromne liczby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"

Musk wie, co robić, aby było o nim głośno na całym świecie. Jeszcze nie umilkły kontrowersje wokół popularnego hasztagu #RIPTwitter, a już pojawił się temat zastępczy. Miliarder postanowił zapytać użytkowników Twittera, czy konto Donalda Trumpa powinno zostać przywrócone. W tym celu zarządził internetowe głosowanie, które podpisał łacińską sentencją "Vox Populi, Vox Dei", czyli "głos ludu (jest) głosem Boga".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci będą mogli głosować przez dobę. Jak dotąd w zaledwie kilka godzin głosy oddano z prawie 6 milionów kont. Po pierwszych godzinach głosowania wariant przywrócenia konta Donalda Trumpa prowadzi w stosunku 54,8 proc. do 45,2 proc.

Donald Trump na Twitterze

Konto Donalda Trumpa obserwowały miliony użytkowników Twittera. Były prezydent Stanów Zjednoczonych był na platformie bardzo aktywny, jednak często wzbudzał kontrowersje. 8 stycznia 2021 roku poprzedni właściciel Twittera podjął decyzję o zablokowaniu jego profilu. Decyzja została podjęta po ataku zwolenników miliardera na Kapitol. Niewątpliwie przywrócenie konta pomogłoby Trumpowi w zbliżającej się kampanii prezydenckiej. 76-latek zapowiedział ponowną kandydaturę.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić