Elon Musk się nie patyczkuje. Oto powód zwolnienia programisty

92

Elon Musk nie przestaje zaskakiwać swoimi decyzjami jako szef Twittera. W mediach społecznościowych zrobiło się właśnie głośno o zwolnieniu przez miliardera programisty, który pracował tam od kilku lat. Powód może dziwić.

Elon Musk się nie patyczkuje. Oto powód zwolnienia programisty
Elon Musk nie miał litości (Getty Images, 2021 Getty Images)

W ostatnich tygodniach Elon Musk wzbudził wiele kontrowersji. Miliarder przejął Twittera za 44 miliardy dolarów. Jednym z jego pierwszych posunięć było zwolnienie czołowych menedżerów w firmie. Ponadto zadecydował o podniesieniu ceny Twitter Blue z 4,99 do 8 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 38 zł. Wszystkie osoby z płatnym kontem mogły liczyć na "niebieskiego ptaszka" przy nazwie swojego profilu, oznaczającego, że konto jest zweryfikowane. Wywołało to jednak ogromne zamieszanie w postaci wysypu kont podszywających się pod rozmaite organizacje.

Zobacz także: Program Money.pl, 04.11 | Przejęcie Twittera, słabe wyniki Meta, influencerzy kontra UOKiK

Pracownicy Twittera nie mogą być pewni, czy kolejny dzień w pracy nie będzie tym ostatnim. Niedawno przekonał się o tym Eric Fohnehoefer. Programista, który przez ostatnie 6 lat pracował nad aplikacją Twittera na system Android został właśnie zwolniony. Jakby tego było mało informację przekazał użytkownikom platformy nie kto inny jak sam Elon Musk.

Kłócił się z Muskiem Twitterze

Okoliczności zwolnienia programisty mogą wzbudzać zdziwienie. Wszystko zaczęło się od tweeta Elona Muska, który postanowił przeprosić użytkowników Twittera za to, że platforma działa tak wolno w niektórych krajach. Miliarder uzasadnił, że to wina aplikacji oraz zaplecza technicznego. To właśnie wtedy Eric Fohnehoefer poczuł się wywołany do tablicy i postanowił zabrać głos. Programista stwierdził, że po 6 latach pracy nad aplikacją nie może powiedzieć, że ta działa źle.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pomiędzy programistą a miliarderem wywiązała się niespodziewana konwersacja na Twitterze. Pracownik przekonywał Muska, że ten nie ma racji. W pewnym momencie Fohnehoefer zaproponował przeniesienie rozmowy na zamknięty kanał, gdyż ich tweety zaczęły zdobywać popularność. Szef platformy potwierdził później, że pracownik został zwolniony.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić