Burza na Twitterze. "RIP". Elon Musk odpowiada internautom

46

Internauci w bezlitosny sposób odnieśli się do decyzji Elona Muska na Twitterze. Ogromną popularność na platformie zyskał nowy hasztag sugerujący śmierć całej firmy. Najbogatszy człowiek świata szybko odpowiedział na krytykę.

Burza na Twitterze. "RIP". Elon Musk odpowiada internautom
Na Twitterze zaczął królować nowy hasztag (Getty Images)

W ostatnich tygodniach Twitter przeszedł prawdziwą rewolucję. Firma została kupiona za 44 miliardy dolarów przez Elona Muska. Po przejęciu giganta biznesmen od razu zwolnił czołowych menedżerów. Jego następnym krokiem było podniesienie ceny Twitter Blue z 4,99 do 8 dolarów, czyli w przeliczeniu ok. 38 zł. Spowodowało to ogromny chaos, gdyż wszystkie osoby z płatnym kontem mogły liczyć na "niebieskiego ptaszka" przy nazwie swojego profilu. Wywołało to wysyp kont podszywających się pod rozmaite organizacje.

Elon Musk kontynuuje rewolucję w firmie. Codziennie dochodzi do kolejnych zwolnień. Szczególnie szybko miliarder pozbywa się pracowników, którzy wyrażają wobec niego krytykę.

Wiele osób samych podjęło decyzję o zakończeniu kariery w Twitterze. Nie wiadomo, jak bardzo pomniejszyła się kadra od zakupu giganta przez Muska, ale wszystko wskazuje na to, że są to ogromne liczby.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Klęska PO i PiS. "Ludzie tego nie rozumieją"
Chociaż nie jest jasne, ilu pracowników zdecydowało się zostać, liczby wskazują na niechęć niektórych pracowników do pracy w firmie, w której Musk pospiesznie zwolnił połowę personelu, w tym najwyższe kierownictwo, i bezwzględnie zmienia kulturę (pracy), kładąc nacisk na długie godziny i intensywne tempo - pisze agencja Reutera.

Nowy hasztag na Twitterze

Sytuacja w firmie jest obserwowana przez opinię publiczną na całym świecie. Internauci wyrazili już nawet swój niesmak wobec działań Elona Muska. Na Twitterze pojawił się nowy hasztag #RIPTwitter, który zdobył ogromną popularność. Wpisy oznaczone w ten sposób sugerują, że działania miliardera doprowadzą do śmierci portalu. Sam skrót "RIP" to rozwinięcie angielskiego "Rest in peace", czyli "spoczywaj w pokoju", które używane jest przy ogłaszaniu zgonu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Ja opowiadający moim wnukom o aplikacji o nazwie Twitter w 2059 roku - napisał internauta.
To była przyjemność tweetować przez ostatnie 13 lat - napisał internauta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Nowy hasztag zdobył tak dużą popularność, że usłyszał o nim sam Elon Musk. Miliarder nie mógł zostać obojętny wobec niechęci internautów. Na jego twitterowym koncie pojawiły się wpisy, w których odniósł się do całego zamieszania. Zrobił to w typowy dla siebie sposób, kpiąc z obaw użytkowników portalu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Właśnie osiągnęliśmy największą liczbę użytkowników w historii - napisał z przekąsem Musk.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić