Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|
aktualizacja

Australijczycy nie chcą Karola III. Jest pomysł, kto zastąpi Elżbietę II

105
Podziel się:

W Australii rozgorzała dyskusja na temat zastąpienia wizerunku Elżbiety II na banknocie pięciodolarowym. Australijczycy mają wizję dot. nowej odsłony graficznej nominału. Wielu z nich chce, aby pojawił się tam jeden z narodowych bohaterów.

Australijczycy nie chcą Karola III. Jest pomysł, kto zastąpi Elżbietę II
Królowa ma zniknąć z australijskich pięciodolarówek (Materiały prasowe)

Śmierć królowej Elżbiety II spowoduje szereg zmian w Wielkiej Brytanii. Poddani sami przyznają, że od 8 września nic już nie jest takie samo. Zgodnie z obowiązującymi w kraju zasadami, wraz z odejściem monarchy, wymianie zostaną poddane zarówno banknoty, jak i monety, które muszą przedstawiać wizerunek obecnego władcy. Ponadto zmienić trzeba również m.in. paszporty. W życie weszła już nowa wersja hymnu państwowego z wersem "Boże chroń Króla".

Wizerunek królowej Elżbiety II zdobił nie tylko banknoty w Wielkiej Brytanii. Monarchinię można również oglądać na pięciodolarowym nominalne z Australii. Wraz z odejściem 96-latki rozgorzała dyskusja na temat ewentualnego zastąpienia władczyni. Wielu Australijczyków nie chce jednak, aby na nowo zaprojektowanym banknocie widniał wizerunek króla Karola III.

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy dot. wizerunku osoby, która miałaby pojawić się na pięciodolarówce zamiast Elżbiety II. Wśród propozycji internautów króluje pomysł umieszczenia na nowo zaprojektowanym banknocie Steve'a Irwina. Nie od dziś wiadomo, że przyrodniczy prezenter telewizyjny był przez wiele lat bohaterem, którego uwielbiały miliony. Jego śmierć po zaatakowaniu przez płaszczkę była dla wielu ogromnym wstrząsem.

Szczerze mówiąc, Steve Irwin jest bohaterem narodowym w Australii. Nawet ja to wiem z Wielkiej Brytanii. Cudowny facet, który wiele zrobił dla ochrony przyrody i zwierząt - napisał internauta.
Zgadzam się, Steve był i nadal jest dla wielu inspiracją. Waluta z jego twarzą będzie twarda jak gwoździe! - podkreślił komentujący.
Zobacz także: The Best of Steve Irwin - The Crocodile Hunter🐊 | Best Moments | Animal Planet

Nie wiadomo, kiedy miałaby nastąpić ewentualna zmiana banknotu. Głos w sprawie zabrał australijski wiceminister skarbu. Andrew Leigh ogłosił, że król Karol III nie zostanie automatycznie wydrukowany na nowych banknotach, jednak brytyjska rodzina królewska będzie nadal umieszczana na monetach zgodnie z tradycją. Jednocześnie nie mówił nic na temat umieszczeniu na nominale wizerunku Irwina.

Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(105)
Książę Okrętó...
4 godz. temu
W ostateczności cioteczka Jilly z 'Powrotu do Edenu'! Pamiętam bardzo dobrze ten serial i tę osobę, jedyną w całym serialu, która od początku do końca wiedziała, czego chce. A może by tak na tym banknocie pokazać OKRĘT, jak kiedyś Niemcy? Ci ostatni umieścili na jednej ze stron starego banknotu (chyba 10 marek?) 'Gorch Focka', no to niech państwo na Antypodach umieszczą tam któryś ze słynnych okrętów RA Navy! Na przykład krążownik liniowy 'Australia', albo któryś z niszczycieli?... HMAS 'ANZAC'?... Albo nawet lotniskowiec 'Melbourne'?... Motywów morskich jest multum; trzeba TYLKO wybrać.
Negan
5 godz. temu
Mick Taylor z Wolf Creek, będzie w sam raz
ELO
5 godz. temu
uwielbiam Steva Irwina
Roman
11 godz. temu
Filmik ze Stolzmanem u mnie się nie włącza.
Wujek dobra r...
11 godz. temu
Mają przecież pisarkę od 'Pikniku', mają trochę bohaterów morza (kmdr Waller!), mają też premiera, którego zjadły rekiny! Wybór należy do nich.
Strażnik hist...
12 godz. temu
James Cook, albo może William Dampier? Abel Tasman albo Dirk Hartog też mogą być. Lub kapitan (chyba) Phillip, ten od Sydney w 1788 roku.
JWP Jarozbaw
20 godz. temu
A to na banknocie nie dadzą Jarozbawa? Co za obraża majestatu! Już jutro Wujek Sam wypowie Australii wojnę ale najpierw zamkną wam kopalnie węgla jak Morawietzki podpisał w 2019r i to zrealizował, że teraz marzniemy! Całe szczęście że w Australii klimat cieplejszy...
Australijka
wczoraj
Nawet nie mozna napisac ze to klamstwa, bo blokuja
Australijka
wczoraj
Nawet nie mozna napisac ze to klamstwa, bo blokuja
Australijka
wczoraj
Kompletne bzdury.
Australijka
wczoraj
Juz wiekszych bzdur to pisac ani wymyslic nie mogliscie. Kompletne bzdury.
Hłe hłe
wczoraj
Moze Ann Inett ta od spodnicy
Symbol AU
wczoraj
Niech dadza sobie jakis galar z wiezniami w drodze do koloni karnej
Wisienka 81
wczoraj
Niech sobie na banknoty dadzą kangury, Wiszącą Skałę lub owce. To są pewne symbole.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić