Emeryci będą wściekli. Rząd odsłonił karty ws. czternastek

23

Mimo zapowiedzi rządu, które sugerowały, że czternastka będzie trafiała na konta emerytów także przez kolejne lata, wszystko wskazuje na to, że w tym roku pieniędzy nie będzie. W tegorocznym budżecie nie zapewniono pieniędzy na dodatkowe świadczenia.

Emeryci będą wściekli. Rząd odsłonił karty ws. czternastek
W tym roku czternastek nie będzie (Adobe Stock)

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że "czternastka" była świadczeniem jednorazowym i nie należy spodziewać się dalszej wypłaty tego świadczenia. Słowa te zostały niejako potwierdzone przez ministra finansów.

Zobacz także: Co dwudziesty Polak żyje w biedzie. "Ich życie jest zagrożone"

PiS oszukał Polaków?

Tadeusz Kościński wskazał, że "nic mu nie wiadomo" o wypłacie kolejnych czternastek zarówno w tym, jak i w kolejnych latach. Czy to oznacza, że PiS okłamał Polaków? Ekonomista Rafał Mundry przypomniał wypowiedź prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego, który w 2019 roku informował, że "czternastki" będą na stałe.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gigantyczne koszta "czternastek"

Z kalkulacji, wynika, że 14. emerytury w 2021 roku pochłonęły niemalże 11 miliardów złotych. W czasach, gdy budżet państwa się nie spina, dla rządu taki wydatek to zbyt wielkie wyzwanie.

Z "czternastek" skorzystało 9,1 mln Polaków. Kwoty świadczeń wahały się między 51, a 1251 zł brutto. Pełną kwotę świadczenia otrzymywały tylko osoby, których emerytury nie przekraczały 2900 zł brutto. Emeryci otrzymujący świadczenia wyższe dostawali kwoty pomniejszone zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę

Autor: OKT
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić