Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. OKT
|

Emeryci będą wściekli. Rząd odsłonił karty ws. czternastek

12
Podziel się:

Mimo zapowiedzi rządu, które sugerowały, że czternastka będzie trafiała na konta emerytów także przez kolejne lata, wszystko wskazuje na to, że w tym roku pieniędzy nie będzie. W tegorocznym budżecie nie zapewniono pieniędzy na dodatkowe świadczenia.

Emeryci będą wściekli. Rząd odsłonił karty ws. czternastek
W tym roku czternastek nie będzie (Adobe Stock)

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że "czternastka" była świadczeniem jednorazowym i nie należy spodziewać się dalszej wypłaty tego świadczenia. Słowa te zostały niejako potwierdzone przez ministra finansów.

Zobacz także: Co dwudziesty Polak żyje w biedzie. "Ich życie jest zagrożone"

PiS oszukał Polaków?

Tadeusz Kościński wskazał, że "nic mu nie wiadomo" o wypłacie kolejnych czternastek zarówno w tym, jak i w kolejnych latach. Czy to oznacza, że PiS okłamał Polaków? Ekonomista Rafał Mundry przypomniał wypowiedź prezesa partii, Jarosława Kaczyńskiego, który w 2019 roku informował, że "czternastki" będą na stałe.

Gigantyczne koszta "czternastek"

Z kalkulacji, wynika, że 14. emerytury w 2021 roku pochłonęły niemalże 11 miliardów złotych. W czasach, gdy budżet państwa się nie spina, dla rządu taki wydatek to zbyt wielkie wyzwanie.

Z "czternastek" skorzystało 9,1 mln Polaków. Kwoty świadczeń wahały się między 51, a 1251 zł brutto. Pełną kwotę świadczenia otrzymywały tylko osoby, których emerytury nie przekraczały 2900 zł brutto. Emeryci otrzymujący świadczenia wyższe dostawali kwoty pomniejszone zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
nie otumanion...
4 miesiące temu
Głosujcie na pis , emeryci
Wojtek
4 miesiące temu
O2 oszukuje!!!! NIGDY!! NIGDY, PIS nie obiecywał stałej czternastki. Jestem emerytem, więc BARDZO uważnie śledzę, wszystkie i wszelkie informacje, akcje i działania związane z emeryturami. Od początku miałem jasną informację, że czternastka jest JEDNORAZOWYM świadczeniem!
Realista
4 miesiące temu
Damy wam dużo kasy. Wy jak przystało na motloch, będziecie się głupkowato cieszyć, a my wiemy, że tak naprawdę będziecie dużo biedniejsi niż teraz. Nie przypadkowo sobie dajemy podwyżki 60-90%. Ha ha ha!
Ojojoj
4 miesiące temu
Za Tuska była zawsze !!!
Koryto
4 miesiące temu
Kogo okłamać chcecie. Przecież dawno temu mówili, pisali, że to będzie one shot. Kogo chcecie skłócić tym razem. Zabraknie elektoratu.
Nie
4 miesiące temu
będzie bo nie ma kasy a dalsze drukowanie tylko pogłębi inflację. Martwcie się lepiej żeby uczciwie ten kreatyny rząd wyliczył waloryzację.
Ola
4 miesiące temu
14 dostaną górnicy, a nie zwykli suwereni, chyba że to patointeligencja 500 plus
Jan
4 miesiące temu
o co mamy być wściekli ? Jesteśmy wdzięczni. Za Tuska tego nie było.
www
4 miesiące temu
przecież w tym roku nie ma wyborów więc o co chodzi. PIS kupuje tylko głosy wyborcze ciemnego luda
&&&&& (((
4 miesiące temu
SSSSS PPP
aaaa
4 miesiące temu
Przed wyborami znowu znajda sie pieniadze na 14-tki.
janek
4 miesiące temu
Zamiast 14 jest emerytura i renta bez podatku i nie piszcie głupot redaktorze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić