Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Ta para zrobiła dobry uczynek. Zebrali 900 kg śmieci

3
Podziel się:

70 worków leżało na helskiej plaży blisko miesiąc. Nikt nie chciał się nimi zająć. Jakub Kwieciński i Dawid Mycek sami zebrali stamtąd 900 kg śmieci. Oprócz tego para walczy o tolerancję w Polsce. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Ta para zrobiła dobry uczynek. Zebrali 900 kg śmieci
Jakub i Dawid (Facebook Jakub i Dawid)

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek od roku mieszkają na Helu. Zamiast pięknej plaży i wydm odkryli jednak jedno wielkie wysypisko śmieci. Tysiące plastikowych butelek, foliówek, maseczek, butów, pieluch, żarówek... To właśnie to przypływa wraz z Wisłą z trójmiejskich plaż.

Tutejsza plaża bezapelacyjnie wygrałaby konkurs na najbrudniejszą w Polsce. Wstyd dla Miasta Hel i Urzędu Morskiego w Gdyni, że do tego dopuścili. Te plaże powinny być ich wizytówkami - twierdzi para.

Mężczyźni byli zdziwieni, że nikomu to nie przeszkadza. Nie czekając na nic i nikogo, sami zaczęli sprzątać plażę. A nie było lekko. Pracowali przez dwa tygodnie po kilka godzin dziennie.

Zaczęliśmy z fajną energią i poczuciem, że robimy coś pożytecznego, ale z każdym kolejnym znalezionym "skarbem" byliśmy coraz bardziej załamani. Ilość śmieci przerosła nasze wyobrażenia - mówi Jakub Kwieciński.

Burmistrz woli pobija rekord

Mężczyźni chcieli uzyskać pomoc od miasta z wyrzuceniem worków pełnych 900 kg śmieci. Niestety, nie otrzymali jej.

Burmistrz kazał przekazać, że worków nie posprząta, ponieważ to nie jest jego plaża i nie ma na to pieniędzy. Proszę go zrozumieć. Burmistrz jest pochłonięty budową największej na świecie latarni morskiej z bursztynu i biciem rekordu Guinnessa. To wielkie wydarzenie i kosztuje niemało, więc miasto nie może wydawać dodatkowych funduszy na jakieś śmieci - cytują mężczyźni to, co usłyszeli w słuchawce telefonu.

Tymczasem worki podziurawiły ptaki i zaczęła podmywać woda. Nikogo nie interesowało, że cała ciężka praca może pójść na marne. Ostatecznie worki zabrał Urząd Morski w Gdyni, który swoją jednostkę wysłał z oddalonego o ok. 50 kilometrów Rozewia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Anna
11 miesięcy temu
A kto usunie homoseksualne śmieci z Helu? Dlaczego ci degeneraci muszą obnosic się ze swoim zboczeniec? Bo są chorzy psychicznie. Izolować, leczyć (elektrowstrzasy plus 12 godzin dziennie ciężkiej pracy fizycznej, może być zbieranie śmieci, to ich poziom)
covid 21
11 miesięcy temu
Promocja pederastów zawsze jest dobra... Macie swoje zboczenia , żyjcie sobie z tym ,ale nie promujcie tego wszędzie na siłę , bo to chore jest naprawdę. Jak wy sobie tam żyjecie ,to wasza sprawa, nie trzeba tego promować , a tolerancja jest w wielkim stopniu tak naprawdę.
Mój nick
11 miesięcy temu
Brawo chłopaki, dzięki! Brakuje świadomości w narodzie, śmiecą gdzie popadnie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić