o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Emerytury esesmanów. Bulwersujące doniesienia z Niemiec

86
Podziel się

Ujawniono, że 30 holenderskich esesmanów nadal otrzymuje emerytury wojskowe z Niemiec. Niektórzy mogą liczyć nawet na 16 tys. euro rocznie. Co szczególnie bulwersujące, większość nie zgłosiła tego holenderskim organom skarbowym.

Emerytury esesmanów. Bulwersujące doniesienia z Niemiec
Esesmani (Wikimedia Commons, German Federal Archive)
bEhgjwmZ

O emerytury esesmanów dopytywał poseł Pieter Omtzigt z CDA. Z odpowiedzi sekretarza stanu w ministerstwie finansów Hansa Vijlbriefa jasno wynika, że wielu Holendrów walczących po stronie Niemiec podczas II wojny światowej, nigdy nie zgłosiło władzom skarbowym, że pobierają niemiecką emeryturę wojskową - podkreśla polsatnews.pl.

O uzyskanie danych Otzigt starał się od 2013 roku. Teraz w końcu się udało. Na stronie internetowej parlamentu opublikowano odpowiedź na zapytanie posła.

bEhgjwnb

Ile wynoszą emerytury esesmanów?

Sekretarz stanu Hans Vijlbrief powiadomił, że 30 byłych esesmanów - obywateli Holandii - pobiera emerytury wojskowe z Niemiec.

bEhgjwnh

Dostają nawet 16 tys. euro rocznie. Co istotne, informacja o ich personaliach została przekazana przez stronę niemiecką holenderskim organom podatkowym.

Oficjalne dane wskazują na to, że tylko 20 proc. byłych esesmanów zgłosiło holenderskim władzom podatkowym niemiecką emeryturę wojenną. Teraz każdy przypadek zostanie zbadany. Może zdarzyć się tak, że byli esesmani będą musieli zwrócić pieniądze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhgjwnC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(86)
skandal
1 tyg. temu
Gdyby Rosjanie zajeli cale Niemcy to by ich napewno rozliczyli dokladnie.Zaden by z Syberi nie wrocil.A zachodni krzania sie z bandytami jak matka z lobuzem.
R55
1 tyg. temu
Sprawili się ludobójstwem i za to Rząd Niemiec im płaci, niech zapłaci za zbrodnie na Polakach i na majątku ogrom zniszczeń materialnych, gdzie PIS z żądaniem biliona złotych za reparacje wojenne, które być może się jeszcze w historii powtórzą
Szydło
miesiąc temu
NALEŻAŁO IM SIĘ !!!
bEhgjwnD
Bruce Lee
miesiąc temu
A czym różni się obecny Rząd i sanepid od tych esesmanow?. Zachęcają do przyjmowania trucizny, odcinają od Dostępu do lekarza. Też trzeba w przyszłości zastanowić się nad ich emeryturami.
Polak
miesiąc temu
A Polscy nazisci to samo,piszcie o tym,nie o jakichś holendrach,watykan ma do tej pory zloto żydowskie od niemcow,..
Nadchcodzi zł...
miesiąc temu
Podobno pisali. Kto orał ten ma.
Jacek
miesiąc temu
Proszę jak wielkie niemcy zadbały o swoja elitę... W tym wypadku pisownia wyraża mój emocjonalny stosunek do narodu, który dziś tak zręcznie omija swoją odpowiedzialność, bo jakoś trochę tak jest. Tacy biedni i zmuszani do wojny, ale chyba wszyscy równo brali co tam ich synowie grabili z podbitych krajów niewolników...
robpol
miesiąc temu
jak ktoś pracuje to należy mu się emerytura... tak myśląc jak wygra lewica to wszyscy z PiS i kleru nie powinni mieć emerytury... tyle w temacie, każdy kij ma 2 końce
Jan
miesiąc temu
Za mord w Podgajach otrzymują emerytury
ereksio
miesiąc temu
zasłużyli to dostają. Szkoda tylko, że nie dokończyli swojego zadania.
Irko
miesiąc temu
Obergefrajter Budke
Wolf
miesiąc temu
Jeszcze ich dzieci też dostaną ,po co ta fikcja nareszcie powiedzcie prawdę
Ciemnogrodzia...
miesiąc temu
Jak się czyta te komentarze to już widać, że mamy średniowiecze i ciemnogród. To też pewnie wina Niemców, Ruskich, Francuzów, Brytyjczyków i jeszcze pewnie Amerykanów?! Jak wszystko w tym kraju jest winą innych.
bEhgjwnv
Gość
miesiąc temu
nie tylko faktury za zburzoną Warszawę, ale również 44 lata okupacji sowieckiej, którą nam zafundowali anglosasi!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić