o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Martyna Kośka
Martyna Kośka
|

Epidemia w Europie nie zwalnia. Polska pośrodku zestawienia zachorowań

13
Podziel się

Gdyby epidemia za naszą zachodnią granicą miała takie rozmiary jak w u nas, Niemcy dzień zamykaliby z liczbą 58 tys. infekcji. Są jednak kraje, które mogą zazdrościć nam statystyk.

Epidemia w Europie nie zwalnia. Polska pośrodku zestawienia zachorowań
bECtvYMl

W naszym kraju ciągu ostatnich dwóch dni pojawiło się w sumie 51 tys. zakażeń. Nie tylko u nas epidemia się rozpędza. W całej Europie perspektywy na najbliższe dni nie są najlepsze.

Aby pokazać prawdziwą skalę pandemii w poszczególnych krajach, należy porównywać liczbę zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

bECtvYMn

I tak - w Polsce obecnie mamy 70 nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Gorzej jest w Wielkiej Brytanii, gdzie jest ich rekordowe 153. U naszych południowych sąsiadów jest niewiele lepiej – 147 przypadków. To zaskakujące, bo Czesi świetnie poradzili sobie z pierwsza falą pandemii. W dalszym ciągu trudna jest sytuacja w Belgii (109 przypadków na 100 tys. mieszkańców). Co ciekawe, w sąsiedniej Holandii sytuacja jest relatywnie dobra – zaledwie 42 przypadki.

Zobacz także: Koronawirus. "Możemy budować szpitale w każdej chwili"

Sytuacja w Niemczech wydaje się być pod kontrolą (25 przypadków). Nie oznacza to, że Niemcy nie mają swoich problemów. W wielu dużych miastach powoli kończą się wolne łóżka na oddziałach intensywnej terapii (np. w Berlinie zostało jeszcze 15 proc. wolnych łóżek). Jednocześnie coraz większa liczba ekspertów mówi, że sama dostępność to nie wszystko - w blisko 2 tys. niemieckich szpitali po prostu brakuje personelu, który mógłby obsłużyć taką falę pacjentów.

bECtvYMt

W tej sytuacji nie dziwi, że państwa europejskie sięgają po najdalej idące ograniczenia, które mają spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Godzina policyjna, zamknięcie sklepów, zakaz spotkań to rzeczywistość we Francji czy Wielkiej Brytanii. W części krajów obowiązuje również zakaz przemieszczania się (dopuszczalne jest opuszczenie domu tylko w uzasadnionych sytuacjach). Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli liczba zakażeń nie spadnie, również u nas wprowadzi takie ograniczenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtvYMO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
OZONOWANE💩
10 miesięcy temu
SINICE nie zwalniają naukowcy przewidują kumulacje wiosna2021 cały Bałtyk ma być zielony od zakwitu🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠
Hmmm
10 miesięcy temu
Coś takiego , na tym portalu napisano , że w Polsce nie jest najgorzej ? Koniec świata .
Szczera
10 miesięcy temu
A szalone macice nie przejmują się tym wcale i nadal beztrosko sobie chodzą...
bECtvYMP
Lampart
10 miesięcy temu
Askrobaczki już przestały spacerować i roznosić korone
Darjen
11 miesięcy temu
Coś te wyliczenia slabe. W UK dwa razy więcej mieszkańców, zachorowań mniej niż w PL, 750tys testów dziennie i niby jest gorzej?;)
Baltyk🏝
11 miesięcy temu
Na zielono zaznaczony jest obszar występowania sinic🦠🦠🦠🦠🦠🦠🦠
czloax
11 miesięcy temu
W tego typu sprawach od początku doganialiśmy Zachód. Wszak gdy azymut dół, nie trzeba robić żadnego wysiłku - grawitacja wszystko załatwi sama. A że upadek może okazać się śmiertelny... co tam, ważne tu i teraz.
Bin
11 miesięcy temu
A w szpitalach pełno łóżek wolnych. Te zajęte to pacjenci bezobjawowi, którzy mają za zadanie uwiarygadniać te mityczna pandemie. To jest zbrodnia na narodzie polskim.
Bin
11 miesięcy temu
A w szpitalach pełno łóżek wolnych. Te zajęte to pacjenci bezobjawowi, którzy mają za zadanie uwiarygadniać te mityczna pandemie. To jest zbrodnia na narodzie polskim.
Jkl
11 miesięcy temu
Apostoł Matołusz jak zwykle kłamie manipulując danymi o zachorowaniach. Przestańcie się testować wadliwymi testami PCR MR ,które wykrywają wirusa w owocach, sokach czy tez oleju, to „pandemia” zniknie. Ta bajka o tysiącach zachorowań jest im potrzebna aby grabić nas z naszych pieniędzy. Obudźcie się. Co wy robicie? Nie oglądajcie tej telewizji bo zrujnujecie kraj.
Co do Berlina
11 miesięcy temu
Jakaś pomyłka.W Berlinie 15% łóżek jest zajętych,a nie wolnych...Obserwuje sytuację na bieżąco.
Apolonia
11 miesięcy temu
🩲👙Sprzedam tanio stanik i gacie. Używane tylko raz. 🩲👙
Obywatel
11 miesięcy temu
Sciemy ciąg dalszy?
bECtvYMH
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić