Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Fatalna sytuacja popularnego aquaparku. Wkrótce może przestać istnieć

4

Niepokojące wieści płyną z Poznania. Tamtejsze Termy Maltańskie znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Prognozy dotyczące dalszej działalności popularnego aquaparku nie są optymistyczne.

Duże problemy Term Maltańskich
Duże problemy Term Maltańskich (Getty Images)

"Super Express" donosi, że Termy Maltańskie wkrótce mogą przestać istnieć. Przypomnijmy, że ten popularny aquapark, podobnie jak i inne baseny, został zamknięty w połowie marca. To sprawiło, że przychody term drastycznie spadły.

Nie mamy żadnej tarczy. Jesteśmy w stanie finansowo wytrzymać do września. Do Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który udzielił nam kredytu na budowę obiektu, zgłosiliśmy się o przesunięcie rat, tak żebyśmy przez najbliższe półtora roku nie musieli płacić. Czekamy na decyzję. Jeśli będzie pozytywna, będziemy zabezpieczeni na kolejne dwa miesiące, do listopada - przekazał prezes Term Maltańskich Jerzy Krężlewski podczas rozmowy z Radiem ESKA.

Straty poznańskiego aquaparku są wręcz gigantyczne. Krężlewski zdradził, że sięgają one miliona złotych.

Zobacz także: Koronawirus przyspieszył transformację cyfrową w Polsce

6 czerwca otwierają się baseny. Termy na razie nie ruszą

"SE" ujawnił również, że Termy Maltańskie nie zostaną otwarte 6 czerwca, bo nie sprzyjają temu nowe obostrzenia. Zgodnie z przepisami, aquapark w Poznaniu mógłby przyjmować jednocześnie jedynie 150 osób.

Termy Maltańskie reklamują się jako najnowocześniejszy i największy wodny kompleks rekreacyjno-sportowy w Polsce wykorzystujący naturalne wody termalne, położony nad brzegiem jeziora Maltańskiego, w samym centrum Poznania. Na obszarze 6 ha znajduje się 18 basenów sportowych i rekreacyjnych o całkowitej powierzchni lustra wody 5000 m kwadratowych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić