Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac.
Patryk Skrzat
|

Fatalny rekord w historii badań GUS. Najwięcej zgonów od ponad 70 lat

12
Podziel się

479 tys. aktów zgonów wystawiono w Polsce w 2020 r. Główny Urząd Statystyczny zbiera takie dane od 1946 r. W tym czasie nigdy nie było gorzej.

Fatalny rekord w historii badań GUS. Najwięcej zgonów od ponad 70 lat
2020 r. zapisał się w historii Polski jako rekordowy pod względem liczby zgonów (money.pl, Rafał Parczewski)
bETOnIaJ

Danym dotyczącym zgonów w Polsce przyjrzał się money.pl. Jak czytamy, od stycznia do końca grudnia umarło w Polsce 487 tys. osób, czyli o niemal 70 tys. więcej niż w tym samym okresie 2019 roku. Bardziej obrazowo? Portal przytacza, że to tak, "jakby z mapy Polski zniknęło jedno średniej wielkości miasto - Suwałki, Lubin czy Gniezno".

Porównanie tylko z 2019 r. nie pokazuje jednak całej skali. Money.pl porównał wszystkie dane, jakimi dysponuje Główny Urząd Statystyczny. A ten zbiera je od 1946 r. I w tym czasie nie było roku, gdzie umarłoby więcej osób niż w 2020 r.

bETOnIaL

Przy analizowaniu danych należy podkreślić, że to nie tylko zgodny na COVID-19 wywindowały tę smutną statystykę. Jak wskazuje money.pl, w tych liczbach mogą kryć się przypadki osób, które w czasie innym niż pandemia, wyleczyłyby się ze swoich dolegliwości. Nie stało się tak jednak np. przez trudniejszy lub niemożliwy dostęp do lekarzy bądź też mniej badań specjalistycznych i diagnostyki.

bETOnIaR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETOnIbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(12)
Zmzm
11 miesięcy temu
Chyba zapomnieli policzyć zgonów w 1952 i1953 roku ,dzieci nawet nie miał kto leczyć a wielcy medycy nie potrafili zdiagnozować choroby
654321@
11 miesięcy temu
Odpowiem trywialnie tak. Kto ma umrzeć umrze - memento more. Człowiek nie jest nieśmiertelny. Operacje, leczenie chorób przewlekłych wydłuża, niekiedy życie o 3 miesiące, niekiedy rok, rzadziej parę lat, bardzo rzadko o 10, 20 czy 30 lat mimo znacznego postępu medycyny i wymiany organów. Zgony jak i wypadki w wymiarze statystyki są jak połowa sinusoidy wzrasta i opada.
Eleonora
11 miesięcy temu
Dziwne ja zapytałam naszego proboszcza ile osób zmarło 2019 roku i co się okazało ? no jak myślicie ? Zmarło o 3 osoby więcej niż w 2020 I co z ta pseudo pandemią ?
bETOnIbn
klara
11 miesięcy temu
Nic w tym dziwnego.Powojenny wyż demograficzny zaczyna się już starzeć i wymierać.
aaa
11 miesięcy temu
Statystyka,matematyka to też polityka!!!!
covid 21
11 miesięcy temu
pd płaszczykiem covid rząd czyści ZUS z zawałowców, wylewców, rakowców i innych kosztownych pacjentów których się nie leczy. Wprowadzili nocną, tylnymi drzwiami eutanazję.
robocop56
11 miesięcy temu
I pomyslec ,ze ten "rekord" zawdzieczamy pisowskim szamana ,ktorzy cala sluzbe zdrowia przestawili na "walke" z nieistniejaca plandemia bo virus covid-19 okazal sie duzo mniej grozny od tego co planowano i wrozono z fusow po kawie!!! A naprawde chorych ludzi na naprawde grozne chorobi zostawili samych sobie bez pomocy medycznej !!! Mam nadzieje i wierze w to bardzo ,ze ci pisowscy zbrodniarze i ich pomagierzy,ktorzy wprowadzili caly Narod w spirale plandemicznego obledu i psychoze strachu stana przed plutonem egzekucyjnym jak dzieje sie to w czasie wojny za szerzenie defetyzmu i zdrade!!!
inz. Stulejka
11 miesięcy temu
Ogromny sukces rządu!!!
LUPA
11 miesięcy temu
ŚREDNIA WYCHODZI OK 1% ZGONÓW ROCZNIE ŻADNE CUDA. W 1946 LUDNOŚĆ POLSKI WYNOSIŁA 24 MLN. TRZEBA JESZCZE PATRZEĆ NA ŚREDNĄ WIEKU UMIERAJĄCYCH TERAZ A PRZED LATY. WIĘKSZOŚĆ NASZYCH DZIADKÓW ZMARŁA PRZED 70-TKĄ BEZ ŻADNYCH BADAŃ NA CHOROBY" WSPÓLISTNIEJĄCE"
cześ
11 miesięcy temu
Przecież o to chodzi! Nie ma wojny a Polacy giną i mają zginąć!!! Taki plan nie PiSu tylko rządu światowego!!!
MNNMNNM
11 miesięcy temu
Foliarze namawiali do nieprzestrzegania obostrzeń i teraz są tego efekty.
Marika.
11 miesięcy temu
Podziękuje klakierom i smerfom taki mamy klimat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić