Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Gigantyczna kara dla Polski. Milion euro dziennie

477
Podziel się

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł kolejną gigantyczną karę dla Polski. Nasz kraj ma płacić po 1 milion euro dziennie za niezawieszenie Izby Dyscyplinarnej.

Gigantyczna kara dla Polski. Milion euro dziennie
TSUE nałożył karę na Polskę (Getty Images)
bEUvNdSJ

W środę TSUE poinformował o nałożeniu na Polskę kary w wysokości miliona euro dziennie (ok. 4,62 mln zł) za niewykonanie lipcowego postanowienia o natychmiastowym zamrożeniu funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

W wydanym dziś postanowieniu wiceprezes Trybunału zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 000 000 euro dziennie, licząc od dnia doręczenia Polsce tego postanowienia do dnia, w którym to państwo członkowskie wypełni zobowiązania wynikające z postanowienia z dnia 14 lipca 2021 r., lub - w braku zastosowania się do tego postanowienia - do dnia wydania ostatecznego wyroku - czytamy w komunikacie TSUE.
Poszanowanie środków tymczasowych zarządzonych w dniu 14 lipca 2021 r. jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii oraz wartości, na których opiera się Unia, w szczególności wartości państwa prawnego - podkreślono.
bEUvNdSL

W lipcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wezwał Polskę do "natychmiastowego zawieszenia" przepisów związanych z uprawnieniami Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Orzekł, że system odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów w Polsce nie jest zgodny z prawem unijnym.

bEUvNdSR

O nałożenie na Polskę kary finansowej zwróciła się do Trybunału Sprawiedliwości UE Komisja Europejska. 7 września poinformowała, że Polska nie podjęła wszystkich środków niezbędnych do pełnego wykonania nakazu TSUE.

Zobacz także: Sondaż WP ws. pieniędzy dla Polski. Bartłomiej Sienkiewicz komentuje

bEUvNdTm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(477)
Karol
4 tyg. temu
Pojedź na Ukrainę zobacz jak tam się żyje w 2021r. i potem sobie pomyśl, że tak było by w Polsce obecnie bez pieniędzy z Unii. Ponadto kary są nie dla Polaków tylko dla pisowców, którzy łamią prawo i konstytucję aby się utrzymać przy korycie.
Cywilizacja
4 tyg. temu
Nikt myślący się nie cieszy z kar finansowych ponieważ jesteśmy biedni i zadłużeni. Wiadomo było, że jeśli PiS wdroży wyrok TSUE w sprawie m.in. likwidacji Izby Dyscyplinarnej, pieniądze z KPO zaczną płynąć do Polski. Minęły trzy miesiące i w sprawie nic się nie działo oprócz mglistych obietnic M. Morawieckiego - do końca roku, może. Orzeczenia TSUE nie gazeta, nie służą tylko do czytania.
Gdtca
miesiąc temu
Wychodzimy z Uni i basta
bEUvNdTn
PYTAM ❓
miesiąc temu
Po reformatorach przemian ustrojowych PO dług Polski wynosił 750 mld zł w 2015 r. Teraz 2021 r po 5 letnim okresie *prosperity ekonomicznym* dług wynosi już 1 Bilion 500 mld zł w zaledwie 6 lat rewolucjoniści podwoili dług Polski. Wymieńcie mi rzeczy na co PIS wydał tą kasę , przypominam że asfalt UE leje a samoloty F16, PENDOLINO, czołgi Leopardy, Rakiety JESS ,PO-PSL kupiło , więc wymieńcie mi co PIS kupiło do tego czasu i co jest w kraju , tylko nie wymieniajcie mi ekskrementów i fekali przeżartych przez socjalizm, czekam za odpowiedzią. Dziękuje.
polak
miesiąc temu
Jeden Duńczyk ma stanowic jak 38. mln Kraj czyli Polska będzie rozprawiać się ze skorumpowaną PO-PZPR-owską Kastą. Chyba to jakiś żart.
Caxapob
miesiąc temu
Czas wyjśц z tej Unii , brawo PIS
PROSTO Z LUFY...
miesiąc temu
Precz z autokratycznymi totalitarnymi rządami.
czytelnik
miesiąc temu
A niech sobie te kary wsadzą wiadomo gdzie. Pomniejszamy swoją składkę roczną do UE. Przecież UE to stowarzyszenie i jak nazwa wskazuje, do stowarzyszenia można się zapisać jak również ze stowarzyszenia można się wypisać. Przecież nie musimy tkwić w tym stowarzyszenie do 'końca świata i jeden dzień dłużej". W polityce nie ma przyjaźni, w polityce są tylko interesy i tyle w temacie.
olo
miesiąc temu
No i cały czas powtarzam wyjść z tej lewackiej uni bo to nic dobrego
DoPiachu
miesiąc temu
A co na to oberzysta schultz, szczesliwy?
DoPiachu
miesiąc temu
A co na to oberzysta schultz, szczesliwy?
DoPiachu
miesiąc temu
A co na to oberzysta schultz, szczesliwy?
DoPiachu
miesiąc temu
A co na to oberzysta schultz, szczesliwy?
bEUvNdTf
nie komunie
miesiąc temu
Kase pisowcy chca ale przeszczegac prawa to raczej nie maja zamiaru.Duzo polakow nie orietuje sie na trojpodziale wladzy konstytucji.Tak jak Polska byla podziwiana tak za pis-u stala sie kompletnym dnem.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić