Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Gotowi? Kupił te same produkty w Biedronce. Tak się zmieniły ceny w ciągu 5 miesięcy

673
Podziel się:

Drożyzna to od wielu miesięcy jeden z głównych temat w polskich domach. Nasz czytelnik pokazał dwa paragony za podstawowe zakupy zrobione w lutym i w lipcu br. w sklepie Biedronka. Aż ciężko uwierzyć, o ile wzrosły ceny tych samych produktów w ostatnim półroczu.

Gotowi? Kupił te same produkty w Biedronce. Tak się zmieniły ceny w ciągu 5 miesięcy
Dwa paragony z Biedronki. Tak wzrosły ceny w ciągu kilku miesięcy (Getty Images, o2)

Rok 2022 r. zapamiętamy m.in. z powodu rekordowej inflacji. Od początku roku Główny Urząd Statystyczny informuje o ciągłych wzrostach cen. W styczniu br. inflacja wynosiła w Polsce 9,2 proc. Wówczas odnotowano najszybszy roczny wzrost cen od listopada 2000 r. W lutym w stosunku do poprzedniego miesiąca ceny towarów i usług delikatnie się obniżyły i według GUS wskaźnik inflacji wyniósł 8,5 proc.

Od 1 lutego br. zaczęła obowiązywać obniżka podatku VAT na żywność. Wybrane produkty spożywcze objęte stawką 5 proc.potaniały od kilku od kilkudziesięciu groszy. To jednak nie zahamowało inflacji. W marcu inflacja w naszym kraju wyniosła już 11 proc.

Z ostatnich danych, jakie podał Główny Urząd Statystyczny, wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. wzrosły o 15,5 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Inflację napędzają w szczególności idące w górę ceny paliw i energii. Eksperci szacują, że szczyt inflacji przypadnie w sierpniu i przekroczy 16 proc.

Pokazał dwa paragony za te same produkty

Przy najwyższej inflacji od ponad 25 lat nie sposób nie zauważyć rosnących cen podstawowych produktów. Nasz czytelnik wysłał nam dwa paragony z lutego i z lipca br. za te same produkty kupione w popularnej sieci sklepów Biedronka. Oto jak zmieniły się ceny przez ostatnie kilka miesięcy.

Jak widzimy na paragonie, masło Extra 200 g na początku lutego br. kosztowało 6,99 zł. W połowie lipca br. czytelnik zapłacił za nie już 7,49 zł. To o 50 groszy więcej.

Opakowanie pieczarek 500 g w lutym kosztowało 5,23 zł. W lipcu nasz czytelnik zapłacił za takie samo opakowanie grzybów już 5,70 zł.

Papryka podrożała aż o 30 proc.

Za opakowanie trzech papryk kolorowych w lutym nasz czytelnik zapłacił 6,66 zł. W lipcu za takie samo opakowanie trzeba już zapłacić 8,56 zł. To o 1,90 zł więcej. W ciągu ostatnich 6 miesięcy opakowanie papryki podrożało aż o 30 proc.

Opakowanie 9 jajek bio w lutym kosztowało 8,56 zł. Do lipca te sama jaja podrożały o 1,43 zł i obecnie kosztują 9,99 zł za opakowanie.

#PokażParagon. Od jakiegoś czasu publikujemy tzw. "paragony grozy i łagodności" z różnych turystycznych kurortów w całej Polsce i nie tylko. Dzięki temu nasi czytelnicy mogą lepiej przygotować się do planowania budżetu swojego wyjazdu. Wysyłajcie nam swoje "paragony grozy" lub "paragony łagodności". Piszcie do nas przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(673)
Teka
3 tyg. temu
Jest drożyzna jest inflacja. Ale co z tego. Wyznawcy pislamabadu uwazaja ze to wina Tuska Unii i putinflacja powtarzaja za naszym premierem. To wina wszystkich dookoła a nie tych co rzadza. A jest całkowicie odwrotnie. Zadłuzenie panstwa przez ten czas o 0,5bln zł. Dodruk ok 300mld zł pustego pieniadza. Na co poszły te pieniadze? Na co trzeba było az tyle kasy. I teraz mamy skokowy wzrost cen inflacje kredyty w góre opłaty w góre energia gaz paliwo. A nas zwykłych ludzi dalaj bez mydła trycaja. Ropa tansza niz za Tuska a cenapaliwa 8zł i powoli powoli spada. Ta ale zdrozała o 100% nie wiedziec czemu. No myslacy to wiedza. I tak ze wszyskim mozna . Czego człowiek nie zaczepi to porazka rzadu jest. Wegiel chrust ceny pradu opłaty wszystko drożeje. A pensje sa podnoszone tylko rzadowym . Zwykły smiertelnik moze zapomniec o tym. Wiec jak żyć Powiem wam za miske ryzu bedziemy zasuwac tak powiedział Morawiecki. I tak bedzie.
Edek
4 tyg. temu
A ja kupiłam Pomidory w lutym i zapłaciłam za 1 kg 18zlotych a dzisiaj kupiłam 1kg malinowych pomidorów i zaplacilam 5 zlotych 😁
Martakuba111
miesiąc temu
Kto odczytać paragonu z przedroku? Potrzebna jest wiedza jak to przechować(paragon blaknie)
Pan Mądry
miesiąc temu
Jak można porównywać produkty sezonowe na paragonach z lata i zimy? Debilizm.
Gtr
miesiąc temu
Czyli w ZUS znowu brakuje pieniędzy. Wyższa płaca to wyższe składki i dziura sie łata. Tylko jak długo?
Anon
miesiąc temu
Zamiast wymagać od Rządu podwyżki płac trzeba zmusić ich do obniżki cen produktów spożywczych
Xxx86
miesiąc temu
Jeszcze trochę to ludzie zaczną wychodzić na ulicę i zaczną się rozboje kradzieże grabierze. Jeszcze trochę
Lol
miesiąc temu
Papryka w zimie za 6,99 ?? Hahaha dobre, chyba była na promocji :)
Voyty
miesiąc temu
Mieszkam koło Toronto w Kanadzie, wydaje mi się, że tam wszystko jeszcze bardziej zdrożało niż w Polsce a inflacja niby koło 8% , wszyscy kombinują na swój sposób...
Lolardo
miesiąc temu
Za Tuska płaciłem za masło 3 zł, a teraz 9, ktoś ma jeszcze wątpliwości? Obecnie rządzący okradają nas 3 razy bardziej niż ich poprzednicy.
1947
miesiąc temu
Znowu "baranek" zrobi nie rzetelne porównanie, raz kupił 9 jajek drugi raz 18 jak można porównać kiedy kłamie w żywe oczy.Pokaż podsumowanie obliczenia dodatki vat w twojej ocenie jest tylko plucie.
Gosc
miesiąc temu
Nie tylko w Polsce ceny poszly. Mieszkam w Danii i gdyby nie dodatek na dzieci nie stac by mnie bylo na nic. W Polsce ciagle zycie tansze. Mozna kupic taniej,jest wybor. Tu nie ma i wcale latwo nie jest. Propaganda o bogatej skandynawii to bzdury.
veto
miesiąc temu
A ja nie kupuję w BiednejBronce i żyję.
viki
miesiąc temu
BIEDA, a w Zakopanem tłumy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić