BOB| 

Ile rząd dopłaci do prądu najuboższym? Ujawniono kwotę

18

Rząd w 2022 roku będzie dopłacać do rachunków za prąd, ale tylko tym, którzy są w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Wiadomo, jakie pieniądze z budżetu państwa zostaną przeznaczone na ten cel.

Ile rząd dopłaci do prądu najuboższym? Ujawniono kwotę
Nowe informacje ws. dopłat do rachunków za prąd (Pixabay)

Zapowiadane podwyżki opłat za prąd wszystkich niepokoją. To już nieuniknione i choć początkowo rząd zapowiadał rekompensaty niemal dla wszystkich, to dziś już wiadomo, że tak nie będzie.

Dopłaty do rachunków za prąd. Kto dostanie i ile to będzie kosztować?

PAP dotarł do informacji, jaką kwotę rząd chce przeznaczyć na dopłaty za prąd. Mowa o 1,5 miliarda złotych z budżetu państwa. Komu będzie przysługiwać rekompensata?

Przede wszystkim osobom najuboższym. Plan zakłada, że o pieniądze będą mogły się ubiegać osoby, których miesięczne dochody w gospodarstwie jednoosobowym nie przekraczają 1563 zł. W przypadku gospodarstw wieloosobowych granicą będzie 1115 zł na osobę.

Dopłaty do prądu mają mieć także zapewnione ci, którzy mieszkają w domach jednorodzinnych w małych miejscowościach i wsiach. Na wsparcie będą mogły liczyć także osoby, które korzystają z pomocy społecznej lub pobierają inne zasiłki. Ponadto rodziny wielodzietne, których sytuacja finansowa jest trudna.

Szykuje się jeszcze jedno rozwiązanie, które ma chronić najuboższych, którzy nie opłacili rachunków za prąd. W przepisach ma się pojawić zapis, który będzie zakazywać wstrzymania dostawy prądu od listopada do 31 marca oraz w soboty i dni ustawowo wolne od pracy.

Zobacz także: Jak zaoszczędzić na prądzie. Ekspert radzi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić