Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Ile zarabia Jurek Owsiak? Polski Ład wpłynął na jego wypłatę

595
Podziel się:

Temat zarobków Jurka Owsiaka od lat budzi duże emocje wśród Polaków. Czy szef WOŚP czerpie zyski z fundacji? Sprawdźcie, ile obecnie zarabia Jurek Owsiak i jak Polski Ład wpłynął na jego wypłatę.

Ile zarabia Jurek Owsiak? Polski Ład wpłynął na jego wypłatę
Ile zarabia Jerzy Owsiak? (AKPA)

Temat zarobków Jerzego Owsiaka powraca każdego roku i budzi ogromne emocje. Niektórzy oskarżają szefa WOŚP, że przywłaszcza pieniądze z działalności fundacji.

Jurek Owsiak odnosił się do tych zarzutów. Podkreślał, że nie czerpie żadnych dochodów z pracy w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

3 lata temu Owsiak opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym ujawnił wysokość swoich zarobków. Wyznał, że źródłami jego dochodów jest pensja za pracę w fundacji Złoty Melon, jako dziennikarz radiowy oraz wykładowca w agencji Power Speech.

Ja, Jurek Owsiak, od 6 lat pracuję w firmie Złoty Melon, która jest jednoosobową spółką należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych. Jestem prezesem zarządu tej spółki i moje wynagrodzenie "na rękę" wynosi ok. 10 tys. złotych. Jego wielkość nie zmieniła się w ostatnich latach znacząco, bo ostatnia moja podwyżka miała miejsce w październiku 2017 roku i wynosiła 1000 zł. Jako prezes zarządu Fundacji WOŚP, w swojej 27-letniej pracy w tym charakterze, ani ja, ani nikt z zarządu (4 osoby razem ze mną) nigdy nie otrzymał nawet złotówki z tytułu pełnienia tej funkcji (...) Po raz kolejny informuję, że ja, Jurek Owsiak, nie pobieram żadnego wynagrodzenia z Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - zaznaczył szef WOŚP.

Ile obecnie zarabia Jurek Owsiak?

Niedawno Owsiak narzekał, że Polski Ład negatywnie wpłynie na jego zarobki. Wyznał, że jego pensja zmaleje o ponad 1000 zł i wyliczył, że rocznie to jedna pensja mniej.

"Super Express" podaje, że jeśli kwota, o której wcześniej mówił Owsiak, jest wypłacana na podstawie umowy o pracę, zarobki brutto wynosiłyby ok. 15 tys. zł. To powyżej ulgi dla klasy średniej. W takim przypadku pensja, która rok temu wynosiła 10 623,59 zł netto, w styczniu skurczyłaby się do 9 620,59.

Zobacz także: 30. Finał WOŚP. Kulisy powstania Orkiestry i cała prawda o Jurku Owsiaku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(595)
nitka
miesiąc temu
Ja nie chce tej pensji ,chce tylko robić te zakupy .
RóbtaCoChceta...
3 miesiące temu
Przecież owsik ma żółte papiery. No to co mu zrobicie? Nic!
w.z.
3 miesiące temu
trole już się uaktywniły. Pan Owsiak powinien zarabiać co najmniej 30 tys. bo robi coś bardzo ważnego dla wszystkich. Panie Jurku jestem wdzięczna Panu Bogu za Pana. Proszę robić swoje.
Jurek lubi
8 miesięcy temu
Róbta co chceta, kradnijta, kłamta...
Realista
8 miesięcy temu
W zeszłym roku WOŚP zebrała 211mln zł, a "Państwo" (czyli podatnicy) przeznaczyło na NFZ 103mld zł. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że Fundacja dołożyła od siebie (a właściwie od nas) ok. 0,2%. Wystarczyłoby ,żeby każdy obywatel zapłacił 5,50zł rocznie i fundacja nie byłaby nikomu potrzebna. Mydlenie oczu i stwarzanie ludziom ułudy sprawczości!!!!!!!!!!!! Skoro firma Złoty Melon otrzymuje wynagrodzenie od fundacji WOŚP za usługę to przecież p. Owsiak de facto otrzymuje pieniądze od fundacji, tylko POŚREDNIO!!!!!!!!!! Weźcie się w garść i włączcie myślenie!!!!!!!!!!
Marysia
8 miesięcy temu
Wynagrodzenie za pracę w fundacji wynosi 0,00zł. Ani złotówki. Ani grosza. Dla przykładu. Sąsiad jest sutenerem. Ponieważ nie może prowadzić działalności legalnie, gdyż jest to karane w kodeksie karnym, ma szczękę bazarach, gdzie sprzedaje koszulki , paraduje w nich. Nosi się. Omija przepis prawny. Mówimy wtedy o praniu brudnych pieniędzy, czarnym rynku, co wpływa na działania rządu i polityki pieniężnej powodując inflację na poziomie tu 8 punktów. W danym kraju.
jarek
8 miesięcy temu
Kaczyńskie i pis bardzo boli zaradność i niezależność od partii. I to jest wynik nienawiści do Owsiaka. Nie przepadam za nim również, ale typ ma kilka firm, prowadzi działalność, kilka fundacji. No i zarabia. To nie jest tak jak obajtk, który z pensją 4 tys. zł dorobił się za pisu 80 pałaców, czy norawiecki, który na papierze jest nędzarzem, a żona ma miliardy. Pisowskie wszy niech siebie pilnują
nachalność
8 miesięcy temu
CZY TEN PAN CHODZI CODZIENNIE DO PRACY ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ, ŻEBY MIEĆ ZA CO WYGODNIE ŻYC? DLACZEGO INNE OSOBY NIE SĄ DOPUSZCZANE DO ORGANIZOWANIA PODOBNYCH AKCJI JEDEN RAZ W ROKU? CZY PRAWDĄ JEST, ŻE SZPITALE, KTÓRE OTRZYMAŁY OKLEJONY SERDUSZKAMI SPRZĘT NIE STAĆ NA JEGO UTRZYMANIE I Z TEGO POWODU SIĘ ZADŁUŻAJĄ? CZY PRAWDĄ JEST, ŻE TEN PAN KONROLUJE W JAKI SPSOÓB SPRZĘT JEST UŻYWANY? CZY I KTO SPONSORUJE TEN SPRZĘT? CZY OSOBY SPONSORUJACE TEN SPRZĘT CZERPIĄ Z TEGO ZYSKI? WYDZIERANIE SIE TEGO PANA JEST NIE DO ZNESIENIA-TELEWIZOR WYŁĄCZONY ZOSTAJE I W TYM DNIU NIE WYCHODZĘ Z DOMU, ŻEBY NIE NARAŻAĆ SIĘ NA NACHALNOŚĆ ZBIERACZY!!! CZY WYDAJE SIĘ TEMU PANU, ŻE IM GŁOŚNIEJ KRZYCZY, TYM WIĘCEJ MU DADZĄ? NIE ZNOSZĘ TEJ AKCJI!!!
duna trzodo
8 miesięcy temu
zainteresuj się ile zgarniają z was wasi arcypasterze nie dając nic w zamian
Wieśniaczek
8 miesięcy temu
Pluje na was tępe i nienawistne pełne obłudy istoty jak i na tych,którzy usuwają komentarze! Orkiestra gra dłużej niż większość z was krytykujących chodzi po tym świecie.Nie można kłamać i przywłaszczać sobie bezkarnie przez tyle lat ,gdy zmieniały się rządy,politycy,media,świadomość społeczna… Mam nadzieje,ze Pan Jurek nie czyta tego co tu wypisujecie bo wyobrażam sobie jak przykre by to musiało być… Co roku fundacja zbiera więcej ale niestety nie jest to wasza zasługa ponieważ nauczeni jesteście tylko brac i narzekać …
Mirek61
8 miesięcy temu
Usunięto mój wpis więc jeszcze raz. I komu on przeszkadzał?Owsiak organizuje Wielką Rzecz. Potrafi zjednoczyć tysiące ludzi i pokierować nimi w szczytnej sprawie. Przez ten ułamek sekundy, gdy pieniądz ląduje w puszce, każdy z nas może poczuć się kimś lepszym. Każdy z młodych ludzi, ją trzymających czuć się potrzebnym. Cała Polska jest zjednoczona, jak rzadko. W imię fajnej sprawy. Komu to przeszkadza? Komu? Nawet jeżeli Jerzy zarabia 10000 tysięcy, to zarabia dużo mniej niż murarz w Niemczech. Znajdźcie mi kogoś kto pracuje za darmo. Znajdźcie nawiedzonego nauczyciela, policjanta, strażaka, lekarza, księdza, biskup. Znajdźcie kogokolwiek. Ile sami przepracowaliście za darmo, dla idei- krytykanci? Wstyd zawistnicy. Wstyd i sromota
mala1
8 miesięcy temu
Pokaz faktury manipylancie i kto pozwolil pobierac kase za charytatywna zbiorke pieniedzy,Czy ten komuch nie wie co to znaczy charutatywnosc,pomoc filantropijna bezinteresowna,zadnej kasy kombinatorze...Rozliczyc dziada nie ustepowac,niech udowodni gdzie sie podzialy miliony,ktorych brakuje..
podatnik
8 miesięcy temu
Za to co robi dałbym mu choćby 100 tysięcy pensji - jest tego warty.
Dziadek
8 miesięcy temu
obojętnie ile zarabia jeżeli oszukuje to jego problem i służb kontrolnych.Zebrane pieniądze w porównaniu do wydatków budżetu państwa na służbę zdrowia nie są duże ale są i za to dzięki.Mam wnuczkę i często musi korzystać z leczenia w różnych szpitalach,córka mówi ,że jest tam bardzo wiele urządzeń z naklejonymi serduszkami. JUREK " psy szczekają karawana idzie dalej" nie poddawaj się graj dalej pozdrawiam JF
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić