Kaczyński przekazał pilną wiadomość. Chodzi o inflację

94

Inflacja mocno daje się we znaki wszystkim Polakom. Kiedy nareszcie odpuści, dzięki czemu będziemy mogli złapać oddech? Ważne informacje w tym zakresie przekazał szef PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński przekazał pilną wiadomość. Chodzi o inflację
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Sean Gallup)

W "Sygnałach Dnia" w Polskim Radiu Jarosław Kaczyński mówił, że sytuacja gospodarcza jest dobra. Zaznaczał jednocześnie, że co prawda inflacja jest zbyt duża, "ale będzie przedstawiony społeczeństwu pakiet antyinflacyjny i wydaje mi się, że będzie on w znaczniej mierze skuteczny".

Analizy mówią dość optymistycznie, że za kilka miesięcy inflacja zacznie gasnąć, na to liczymy - przyznał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński o kryzysie na granicy

Wicepremier obszernie komentował też kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Ocenił, że Aleksander Łukaszenka jest "przeciwnikiem nieprzewidywalnym".

Mamy już w tej chwili do czynienia z wojną hybrydową, nie sądzę jednak by Łukaszenka odważył na rozpętanie wojny z użyciem broni - podkreślał szef PiS.

Później odnosił się do działań opozycji. - Opozycja nawołuje do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego tylko po to, by zaraz po spotkaniu pobiec przed kamery i wygłaszać komentarze polityczne. Poza tym Rada nie ma żadnych uprawnień. Mówią też o umiędzynarodowieniu tego konfliktu, my mówimy – wszystko w swoim czasie. Być może ten czas jest coraz bliższy. Dyplomacja wymaga jednak dyskrecji - spostrzegł.

Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić