Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

Jeździsz pociągami? Mamy dla ciebie fatalne wieści

8
Podziel się

Drożeją artykuły spożywcze, usługi, ale i przejazdy PKP Intercity. Od 13 stycznia obowiązywać będzie nowy cennik. Za bilety zapłacimy więcej o 7-15 procent.

Jeździsz pociągami? Mamy dla ciebie fatalne wieści
PKP Intercity (Wikimedia Commons, Joachim Kohler)

PKP Intercity donosi, że to pierwsza systemowa podwyżka od lat 2013-2014. "PKP Intercity dostosowuje ceny biletów do aktualnej sytuacji na rynku - rosnących kosztów działalności: wyższych cen energii trakcyjnej czy modernizacji taboru i zapleczy technicznych oraz do oferty przewoźników regionalnych" - zaznaczono w informacji opublikowanej na intercity.pl.

Od ostatniej aktualizacji cen biletów istotnie zwiększyły się koszty działalności spółki - pomiędzy 2014 a 2020 rokiem wzrost w tym zakresie wyniósł ponad 30 proc. w przeliczeniu na pasażera. O ponad 140 proc. wzrosły koszty związane z remontami taboru kolejowego oraz stacji postojowych. Znacząco wzrosły ceny energii trakcyjnej - o około 65 proc. - dodano.

Zauważono poza tym, że w ostatnich latach ceny biletów aktualizowali przewoźnicy regionalni. "Doprowadziło to do sytuacji, w której bilety na pociągi dalekobieżne (w niektórych relacjach) były tańsze od biletów na połączenia przewoźników regionalnych operujących na tych samych trasach, którzy mieli dłuższe czasy przejazdu" - czytamy na intercity.pl.

Konieczne było zatem urealnienie cennika oraz dostosowanie go do sytuacji rynkowej - przekonują przedstawiciele PKP Intercity.

PKP Intercity zmienia ceny biletów. Ile zapłacimy od 13 stycznia 2022 roku?

Na intercity.pl przekazano, że ceny biletów obowiązujące od 13 stycznia 2022 roku nadal będą podzielone według pięciu progów.

Pierwsze trzy to cena bazowa z upustem 15, 30 i 45%. Dotychczas rabat był niższy i wynosił 10, 20 i 30%. Ostatnie dwa progi (obowiązują wyłącznie w pociągach kategorii EIP i EIC) to stała oferta "Promo Plus" i "Super Promo - zakomunikowano.

To nie koniec zmian. Przewoźnik poinformował również o likwidacji biletów weekendowych. Zastąpi je Multiprzejazd i Multiprzejazd Max. Te oferty również zapewniają podróż bez limitów, jednak nie w weekendy, ale w środku tygodnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Sprawiedliwy
1 tyg. temu
Bilety podrożały będzie mniej pasażerów i całym rozliczeniu wyjdą na zero lub nawet na minusie a mogli na tej drozyznie skorzystać nie podnosić cen zachęcić do korzystania z komunikacji ale zamiast jeść mniejszą łyżką a częściej to robią raz i więcej prezesi spółek polregio intercity TLK mja krótkowzroczne i ograniczone pole widzenia paliwo stanieje i lepiej będzie jechać pojazdem a ci zostaną nocnikiem W - - - - -
Justa
1 tyg. temu
A niby dlaczego drożeją? Konduktorki same przyznały że traktują ludzi jak bydło bo ci uważają się za wolnych ludzi. A te esesmanki policję by nasilały na podróżnych bez sMaty. Mamy czasu w których diabeł wychodzi z ludzi
Emerytka70
1 tyg. temu
Moja nastepna podróż pociagiem bedzie może za 3 lata jak wnuk pójdzie do komunii
kowit
2 tyg. temu
Szczepienie maszynisty kosztuje, więc trzeba podnieść cenę
Xxx
2 tyg. temu
Po prostu nie jeździć ! To tak jak budują i chwalą się autostradami ludzie narzekają a i tak płacą , a można zrobić im nazłość jeździć zwykłymi drogami Ja tak robię dokładam 30 min więcej ale czuje satyswakcję że nie dam im zarobić . W innych krajach autostrady są darmowe i problemu rządzące nie widzą tylko w Pl taki syf jeden odcinek prywatny , jeden Państwowy , jeden wojewódzki itd były bramki każdy mógł sobie poradzić czy to emeryt sporadycznie przejeżdżający autostradą czy obcokrajowiec przyjeżdżający na święta teraz wymyślili aplikacje na tel w których zasięg się traci , to lepiej gdyby winety na szyby wprowadzili niż takie dziadostwo może odczują spadek gdy więcej rodaków zacznie autostrady omijać
Dzieki ci pis...
2 tyg. temu
Nie ma co się przejmowac . Najbiedniejsi emeryci zyskaja na polskim ładzie nieco ponad 2 zl dziennie . Biorąc pod uwagę ogolne gigantyczne wzrosty cen to dopiero poszaleją.
Alkus
2 tyg. temu
Za jazdę w TLK to niech na wstępie doliczają 15% zniżki za opóźnienia po 2 godziny a potem dają rabaty na bilet kupiony wczesniej
Miś Lewicowie...
2 tyg. temu
No i fajnie. Dalej głosuj jedna z drugim na pis, to obudzisz się z głową w szambie. Powodzenia.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić