o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Michał Krawiel
Michał Krawiel
|

Spadają pierwsze szyldy Tesco. Duńska sieć otwiera sklepy w Polsce

20
Podziel się

Pierwsze sklepy Netto zastąpią Tesco już na dniach. Duńczycy nie mają zamiaru zwalniać tempa. Za chwilę będą mieli w Polsce ponad 400 sklepów.

Spadają pierwsze szyldy Tesco. Duńska sieć otwiera sklepy w Polsce
W wielu miejscach Tesco zostanie zastąpione przez Netto (Netto)
bEKTYzVN

Pierwszy z setek sklepów Netto, które zastąpią Tesco, zostanie otwarty 27 maja. Obiekt w Szczecinie przy ul. Duńskiej będzie jednocześnie sklepem numer 400 w Polsce. Duńczycy ruszają za ciosem i tego samego dnia zostaną otwarte trzy kolejne Netto po zmianie szyldu – w Warszawie i Szczecinie. W stolicy będzie to sklep przy ul. Czerskiej i Kwiatkowskiego. Sklepy będą działać w autorskim formacie NETTO 3.0.

Najpierw była wielka wyprzedaż. W Tesco nowi właściciele wyprzedawali wszystko. Nawet sklepowe regały. Najprawdopodobniej nie było w tym czasie lepszych promocji w naszym kraju. Netto nie ogląda się na koszty i chce jak najszybciej ogołocić półki sklepowe ze wszystkich kupionych marketów Tesco w Polsce. Choć na cały rebranding ma czas do końca 2022 roku, to szefowie Netto nie zakładali od samego początku, że mato potrwać aż tak długo.

bEKTYzVP

Netto przejęło 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne Tesco. Proces przekształcania placówek ma pochłonąć około 1 mld złotych. W czerwcu 2020 r. Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu. Od tego czasu sieć czekała na ostateczną zgodę UOKiK, ta przyszła 12 marca. Rebranding rozpoczął się w kwietniu.

Zobacz także: Paszport covidowy. Gdzie będzie trzeba okazać?
bEKTYzVV

Netto nie tylko przejmuje lokale po Tesco, ale także otwiera całkowicie nowe. Jeszcze w tym tygodniu w ogromnym Netto będą mogli zrobić zakupy mieszkańcy Rogoźna. Na wszystkich chętnych będzie czekało aż 1200 mkw w Galerii Fabrycznej w Rogoźnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKTYzWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(20)
:((
5 miesięcy temu
Będę tęsknić na F&F. :(
Basia
5 miesięcy temu
mam blisko i do Tesco i do Netto wybieram Netto. Może Tesco koło mnie było wyjątkiem ale tam nigdy nic ciekawego nie było. Ryczeć można z ich wyprzedaży:)))
Obiektywny
5 miesięcy temu
Chciałbym polskich sklepów z polskimi produktami.
bEKTYzWr
Wilkowiecko
5 miesięcy temu
Media podają, że biedną Polskę zamierzają również wspomóc Aborygeni i Indianie i także będą otwierać u nas swoje placówki handlowe.
Franz
5 miesięcy temu
Zostaną tak długo jak będą zwolnieni z podatku.
Dorcia
5 miesięcy temu
Szkoda lubiłam Tesco bynajmniej było czysto. Netto jest beznadziejne
obserwator
5 miesięcy temu
Mało kto wie, że przedsiębiorstwo Tesco zostało założone w 1919 roku przez syna imigranta z Polski. Niestety nie przetrwało na polskim rynku.
Add
5 miesięcy temu
A ja najbardziej lubię kupować w Netto
jajaka
5 miesięcy temu
W tesco były dobre gatunkowo ubrania, w przyzwoitych cenach. W netto sam chłam. Lepiej więcej reali by otworzyli, albo auchanów.
9876
5 miesięcy temu
Zamiast tysięcy Netto mogliby otworzyć w końcu Walmart w Polsce.
Lolek
5 miesięcy temu
Idiotyzm i debilizm Duńczyków 2 netto na przeciwko siebie większość jest przeciw bo kto tam będzie chodził specjalnie skoro na duńskiej jest biedra,Lidl o wiele lepiej wyposażone niż netto
lubudu
5 miesięcy temu
nie jestem przeciwnikiem Tesco, ale to powinien być lepszy sklep. Niewielkie, istotne różnice. Nie było przy kasie reklamówek. Ani za darmo, ani za pieniądze. Dla kontrastu w Kauflandzie supermocne po 44 grosze biało czerwone. [Już nie ma i nie będzie]. Poszedł w taniochę nierozsądnie. Kawa Arabica 100 % okazała się błyszcząca(lepszy wariant to DUŻE ziarna Etiopia, Maragogype, matowe, jasne, lub średnie). Na plus należy zaliczyć lody naturalne Grycan. Więc to powinien być lepszy sklep, angielski, szwajcarski, holenderski, czy podobnie.
Starszy.
5 miesięcy temu
Dlaczego nie będą Polskie sklepy z naszą Polską żywnością.??? Mam Biedronkę i właścicielem jest Portugalczyk.Gdzie nasze Polskie sklepy.???
bEKTYzWj
!!!!
5 miesięcy temu
Towar kiepskiej jakości,słaby i dziwny wybór-ceny wysokie.Z tego co widzę najlepsze ceny zaczyna mieć DINO .Do biedry już nie ma po co chodzić, drogo jak diabli
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić