o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Tesco znika z Polski. Sieć zastąpi znany dyskont

59
Podziel się

To już pewne - Tesco zostanie zastąpione przez Netto. W piątek UOKiK wydał pozytywną decyzję dla zakupu sieci sklepów przez spółkę Salling Group – właściciela dyskontów Netto.

Tesco znika z Polski. Sieć zastąpi znany dyskont
Tesco zniknie z Polski (Getty Images, Bartek Sadowski)
bEKUCVDV

Już niedługo sklepy Tesco znikną z terenu Polski. W piątek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował oświadczenie, według którego sprzedaż Tesco Polska może się urzeczywistnić.

Urzędnicy stwierdzili, że przejęcie polskich sklepów brytyjskiej sieci Tesco przez grupę Salling Group nie grozi monopolizacją rynku. Tesco Polska zostało wycenione na 900 mln złotych. Kwotę strony ustaliły już w czerwcu ubiegłego roku.

bEKUCVDX

Netto wykupi Tesco Polska

Salling Group to pochodząca z Danii firma, będąca właścicielem sieci Netto. W Europie postawiła już 1100 placówek tej marki, z czego co trzecia znajduje się w Polsce.

Sklepów Tesco na terenie naszego kraju jest z kolei 320. Właściciel Netto ma przejąć 301 z nich, a oprócz tego siedzibę główną, dwa centra dystrybucyjne i 14 z 23 stacji paliw marki Tesco Polska.

bEKUCVEd

Przed udzieleniem pozwolenia na transakcję, UOKiK przeprowadziło analizę konkurencji na najważniejszych rynkach lokalnych. Jak się okazało, wszędzie Netto będzie rywalizować z innymi marketami i dyskontami.

To oznacza, że po dokonaniu transakcji struktura tych rynków nie zmieni się na niekorzyść konsumentów, dostawców czy przedsiębiorców prowadzących mniejsze sklepy – zapewnia prezes UOKiK Tomasz Chróstny w komunikacie

Decyzję o wycofaniu sklepów Tesco w Polsce podjęła brytyjska centrala. Powodem były gorsze notowania finansowe w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Sieć Tesco na terenie Polski od dłuższego czasu przestała przynosić zyski. Kolejne sklepy były regularnie zamykane, w wyniku czego przeprowadzano też zwolnienia grupowe.

bEKUCVEe
Zobacz także: Będzie kaucja na butelki, a zwrot możliwy bez paragonu. Przedsiębiorcy komentują
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKUCVEy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(59)
Program
7 miesięcy temu
Z tesco do netto. Taki transfer doświadczonych już przecież pracowników.
Ekonomista
8 miesięcy temu
Czas ich rozliczyć z ulg podatkowych , jeżeli mają majątek czas już go zabezpieczyć na poczet zwrotu ulgi
Marco
8 miesięcy temu
Napisz o co chodzi z tymi pilegniarksmi
bEKUCVEz
Wwwwwwwwwww
8 miesięcy temu
Dlaczego nie powstają Polskie sklepy tylko zagraniczne i będziemy jeść najgorszy syf wszystko będzie na faszerowane chia już nas trują żywnością to jeszcze nas dobijają kiedyś nasza krajowa żywność była najlepsza a teraz nasza żywność idzie za granicą a dziadostwo kupujemy za grube pieniądze otwórzcie nasze sklepy i nasz towar do tych sklepów nie dziadostwo chemiczne bo tam tak robią i mamy choroby różnego typu
Redlady11
8 miesięcy temu
Bez sensu.tesco nie dość że tańsze to lepsze a w netto nikt nie będzie zakupów robił bo jeden z najdrozysz sklepów;)
niuniek
8 miesięcy temu
Precz z okupantami.
Mooomencik !
8 miesięcy temu
Ktora to siec przejmuje sklepy TESCO ??? Dunskie NETTO czy Niemieckie Netto !!! Dlatego ze to dwie rozne firmy ! ktore ze soba nie maja NIC wspolnego. jezeli Dunskie to NETTO ! i nie mozna pisac jak w artykule Netto...bo to Niemiecka firma.
Dinko
8 miesięcy temu
Czekam kiedy zwinie się LIDL
Olo
8 miesięcy temu
Ten sam właściciel tylko inna nazwa by nie płacić podatków przez 20 lat
Darek
8 miesięcy temu
No, to już cofnięcie Polski do PRL - u, została biedronka, Lidl, dino. Tylko żarcie bo na nic innego nas nie stać
Gisela
8 miesięcy temu
Bardzo dobrze od lat zaopatruje się w neto.Produkty świeże i tanie.
Mario
8 miesięcy temu
Tesco już 20 lat temu powinno zniknąć z Polski.
Nika
8 miesięcy temu
Opozycja jak wysprzedała wszystko co się dało, a gdzie teraz polski handel, czy to było logiczne? Teraz chcą wrócić do rządzenia?
bEKUCVEr
Nika
8 miesięcy temu
Opozycja jak wysprzedała wszystko co się dało, a gdzie teraz polski handel, czy to było logiczne? Teraz chcą wrócić do rządzenia?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić