Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MAG
|
aktualizacja

Kościół kupił działkę za bezcen. W sieci zawrzało

900
Podziel się:

Archidiecezja Warszawska kupiła atrakcyjną działkę w gminie Lesznowola na Mazowsze. Wydawać by się mogło, że nie ma w tej informacji nic sensacyjnego. Problem w tym, że zapłaciła za teren 1 proc. wartości. Mieszkańcy są oburzeni.

Kościół kupił działkę za bezcen. W sieci zawrzało
Lesznowola sprzedała Archidiecezji Warszawskiej 7000 m2 atrakcyjnego gruntu w Mysiadle z bonifikatą wynoszącą 99 proc. wartości (East News, Monkpress)

Jak informuje "Przegląd Piaseczyński", działka znajduje się we wsi Mysiadło, na tyłach zabytkowego dworku. Transakcja została sfinalizowana 19 stycznia. Archidiecezja kupiła 7000 m2 terenu, choć pierwotnie Kościół chciał 1,5 ha.

Agnieszka Adamus, kierownik referatu promocji i komunikacji z mediami w lesznowolskim urzędzie, poinformowała, że działka została sprzedana za 81 682 zł brutto. Dlaczego tak tanio? Rady Gminy Lesznowola zgodziła się bowiem na sprzedaż z bonifikatą wynoszącą 99 proc.

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Kościół kupił działkę od gminy za bezcen

Informacja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Zwraca się uwagę, że sprzedanie ziemi za tak symboliczną kwotę to skandal. Mieszkańcy przypominają, że gmina Lesznowola jest zadłużona i brakuje jej pieniędzy na realizację wielu inwestycji. "Zadłużenie gminy na dzień 31 grudnia 2021 roku wynosi blisko 160 mln zł" - zauważa "Przegląd Piaseczyński".

W akcie notarialnym znajduje się zapis o przeznaczeniu nieruchomości na cele sakralne. "Przegląd Piaseczyński" przekazał, że jeden z księży Archidiecezji Warszawskiej otrzymał misję utworzenia nowej parafii w Mysiadle już ponad rok temu. "Na pytanie o konkretne plany wykorzystania nieruchomości i przewidywany czas budowy nowej świątyni, na razie nie otrzymaliśmy z Archidiecezji Warszawskiej odpowiedzi" - podano.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(900)
Rowernik
4 miesiące temu
W artykule brakuje: 1) informacji, czy to było niezgodne z prawem,2) choćby wspomnienia, że oferta takiej ceny bedzie zgłoszona do prokuratury i 3) głosu Kościoła, można było zapytać, jak tłumaczy tę transakcję. Te przemilczenia każą domyslać się, że wszystko było zgodne z prawem, a "oburzeni mieszkańcy" to ludzie z KOD, z dawnej PZPR, z aktualnej Nowej Lewicy, z hord proaborcyjnych Lempart lub PO albo z masonerii.
Marta
4 miesiące temu
A ILE DAŁ KLER Z PISEM NA WOŚP.
Ooooooooooooo...
4 miesiące temu
Jak zwyklekradna
janusz
4 miesiące temu
morawiecki sprzeda ją za czas jakiś za kilkadziesiąt milionów. to jest kryminał dla oddających tej zdegenerowanej organizacji, ziemi.
Stop
4 miesiące temu
Co to Q za kraj
Jan
4 miesiące temu
Sami stworzyliście i utrzujecie tych bufonów,którzy wami gardzą. A tak przestać łazić w te miejsca,przestać dawać kasę..
Klempa
4 miesiące temu
Skoro morawiecki, obajtek mogą to czemu kościół nie może. Przecież to najuczciwsi ludzie żyjący wg dekalogu.
drugi sort
4 miesiące temu
NIE KUPILI TYLKO UKRADLI
tow
4 miesiące temu
gdzie prokuratura urzad skarbowy dokad to jeszcze bedzie trwało by te kanalie okradaly nas polaków
QQQQQ
4 miesiące temu
Sprzeda Morawieckiemu za parę groszy ,albo zrobią tak jak Biskup w Gdańsku -część sprzedał /2miliony /pod market ,a za kasę postawił na reszcie działki prywatny apartamentowiec ,i sprzedaje luksusowe mieszkania
Biedny kraj.
4 miesiące temu
Na pewno odsprzedażą czyjejś żonie za kilka milionów, czyli za ułamek prawdziwej wartości.
Jeszcze im za...
4 miesiące temu
Po co im ta ziemia?
Charzyński D.
4 miesiące temu
To się przecież do prokuratury nadaje. Jakim prawem pisi urzędnicy okradają mieszkańców gminy i podatników!!! A mówili że wystarczy nie kraść!!!!
stary
4 miesiące temu
Pranie pieniędzy wyłudzanie działek a polskie prawo na to pozwala wiadomo jak to nazwać.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić