aktualizacja 

Kościół kupił działkę za bezcen. W sieci zawrzało

1108

Archidiecezja Warszawska kupiła atrakcyjną działkę w gminie Lesznowola na Mazowsze. Wydawać by się mogło, że nie ma w tej informacji nic sensacyjnego. Problem w tym, że zapłaciła za teren 1 proc. wartości. Mieszkańcy są oburzeni.

Kościół kupił działkę za bezcen. W sieci zawrzało
Lesznowola sprzedała Archidiecezji Warszawskiej 7000 m2 atrakcyjnego gruntu w Mysiadle z bonifikatą wynoszącą 99 proc. wartości (East News, Monkpress)

Jak informuje "Przegląd Piaseczyński", działka znajduje się we wsi Mysiadło, na tyłach zabytkowego dworku. Transakcja została sfinalizowana 19 stycznia. Archidiecezja kupiła 7000 m2 terenu, choć pierwotnie Kościół chciał 1,5 ha.

Agnieszka Adamus, kierownik referatu promocji i komunikacji z mediami w lesznowolskim urzędzie, poinformowała, że działka została sprzedana za 81 682 zł brutto. Dlaczego tak tanio? Rady Gminy Lesznowola zgodziła się bowiem na sprzedaż z bonifikatą wynoszącą 99 proc.

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?

Kościół kupił działkę od gminy za bezcen

Informacja wywołała oburzenie w mediach społecznościowych. Zwraca się uwagę, że sprzedanie ziemi za tak symboliczną kwotę to skandal. Mieszkańcy przypominają, że gmina Lesznowola jest zadłużona i brakuje jej pieniędzy na realizację wielu inwestycji. "Zadłużenie gminy na dzień 31 grudnia 2021 roku wynosi blisko 160 mln zł" - zauważa "Przegląd Piaseczyński".

W akcie notarialnym znajduje się zapis o przeznaczeniu nieruchomości na cele sakralne. "Przegląd Piaseczyński" przekazał, że jeden z księży Archidiecezji Warszawskiej otrzymał misję utworzenia nowej parafii w Mysiadle już ponad rok temu. "Na pytanie o konkretne plany wykorzystania nieruchomości i przewidywany czas budowy nowej świątyni, na razie nie otrzymaliśmy z Archidiecezji Warszawskiej odpowiedzi" - podano.

Autor: MAG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić