Kosztuje 356,66 zł i może go kupić każdy. Morawieckiemu to się nie spodoba

953

Artysta Piotr Leśniak sprzedaje różnego rodzaju gadżety z wizerunkami polityków. W jego sklepie pojawił się m.in. nietypowy haczyk na klucze z podobizną Mateusza Morawieckiego. Z pewnością nie przypadnie on do gustu premierowi i jego zwolennikom.

Kosztuje 356,66 zł i może go kupić każdy. Morawieckiemu to się nie spodoba
Artysta w prześmiewczy sposób przedstawia Morawieckiego (PAP/EPA, Ronald Wittek)

Artysta Piotr Leśniak otworzył internetowy sklep, w którym sprzedaje swoje prace. Oprócz różnego rodzaju grafik i rzeźb można kupić nietypowe gadżety z wizerunkami polityków.

Do wyboru są przede wszystkim produkty z prześmiewczymi podobiznami głównych polityków PiS: Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy. Można znaleźć również gadżety z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą i liderem PO Donaldem Tuskiem.

Nie kupuj tu zabawek. To galeria postaci, które się nami bawią. I dotąd tylko im było wesoło - czytamy na stronie sklepu Piotra Leśniaka.

Nietypowe gadżety z Morawieckim. Artysta porównał go do Pinokia

Uwagę przykuwa m.in. portret Mateusza Morawieckiego w formie haczyka na klucze. Można je zawiesić na długim nosie premiera. Gadżet nawiązuje do Pinokia, znanej bajkowej postaci, której cechą charakterystyczną jest nos wydłużający się, gdy kłamie. Pinokio to określenie, którego przeciwnicy rządu często używają w stosunku do Morawieckiego, sugerując, że notorycznie wypowiada kłamstwa.

Piotr Leśniak zatytułował gadżet "MATEUSZ - naprawdę na klucze". Jego cena może jednak odstraszać, bo haczyk kosztuje 356,66 zł i jest wykonywany na zamówienie.

W podobny sposób artysta przedstawił premiera na miarce, którą wyciąga się z nosa. Jej cena to 406,66 zł.

Co jeszcze możemy kupić w sklepie Piotra Leśniaka? Do wyboru m.in. młynek, temperówka i bombka z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego, breloki ze Zbigniewem Ziobrą i Andrzejem Dudą, czy korek do wina "To wina Tuska" z podobizną lidera PO.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Zobacz także: Dobitne wnioski po debacie o Polsce

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić