Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"I wreszcie słowa prawdy". Internet huczy po niefortunnej wypowiedzi Morawieckiego

857
Podziel się:

Podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim wiceprzewodniczący PE zwrócił uwagę Mateuszowi Morawieckiemu, że przekracza czas wystąpienia. - I'm coming to my end [dosł. zbliżam się do mojego końca] - odpowiedział polski premier. "I wreszcie słowa prawdy" - drwi Marek Belka.

"I wreszcie słowa prawdy". Internet huczy po niefortunnej wypowiedzi Morawieckiego
Mateusz Morawiecki popełnił językowy błąd podczas wystąpienia w PE (PAP)

We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat praworządności. Zorganizowano ją po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym. Zdaniem m.in. socjaldemokratów wyrok ten stoi w sprzeczności z unijnymi traktatami.

Przed PE wystąpił m.in. Mateusz Morawiecki, który bronił wyroku. Podczas jego przemowy na sali plenarnej panowała napięta atmosfera. Prowadzący obrady Pedro Silva Pereira zwrócił uwagę szefowi polskiego rządu, gdy ten przekroczył czas wystąpienia, i domagał się jego zakończenia.

Polski premier próbował przekonywać, że był informowany, iż dostał więcej czasu na przemówienie. Wiceprzewodniczący PE nie potwierdził tej informacji i prosił, by Morawiecki przeszedł do podsumowania. Po kolejnym upomnieniu premier odpowiedział: "I'm coming to my end". Dosłowne tłumaczenie tych słów jest dość niefortunne, bo oznaczają one, że premier "zbliża się do swojego końca".

Temat szybko podchwycili politycy i internauci. Do słów Morawieckiego w ironiczny sposób odniósł się m.in. Marek Belka. "I wreszcie słowa prawdy od Mateusza Morawieckiego - I’m coming to MY end. Czyli 'zmierzam do własnego końca'" - napisał na Twitterze. Wtórowała mu posłanka PO Jagna Marczułajtis-Walczak. "Morawiecki 'I’m coming to my end'. W końcu powiedział prawdę :)" - napisała.

Zachowanie polskiego premiera, który wydłużał swoje wystąpienie, komentowano też poza granicami kraju. Na Twitterze pisał o nim m.in. dziennikarz BBC Nick Beake.

Marnuje wyznaczony czas, wielokrotnie ignorując wezwania do zakończenia przemówienia i mówi: Zbliżam się do swojego końca - napisał Beake.
Zobacz także: KE ostrzega Polskę. Reakcja europosłanki PiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(857)
Hetman
rok temu
Szanowni, wysłuchajcie Wiadomości w TVP1 Kurskiego a dowiecie się prawdy o owocnym,szczerym,prawdziwym,patriotycznym i otwierającym oczy Europejczykom na prawdziwe zagrożenia przemówieniu Morawieckiego,tam już szykują newsa z właściwą jedynie słuszną oceną sensu tego przemówienia...to co wypisuje europejska prasa to nieprawda...
Zosia 3
rok temu
Dostał to na co zasłużył nie było Witek i Terleckiego nie miał wsparcia Pinokio dał się poznać teraz już wszyscy wiedzą jaki jest Kłamca z dużej litery
Waldemar
rok temu
Morawiecki dostał baty w UE , został wręcz rozjechany, ale sam sobie na to załsużył. Mam jednak uwagę, że na jego miejscu powinien siedzieć ich wielki strateg i myśliciel J. Kaczyński.To on dołuje ludzi w pisie, on tam wszystkich korumpuje i on nimi się wysługuje i to jest poniżające dla nich. Dlaczego jednak nikt temu oprychowi sie nie sprzeciwi, bo tam są sami nieudacznicy pazerni na kasę.
OBSERVATOR
rok temu
TAK KASTA POwinna być niezależna -może kraść , jeżdzić PO pijanemu --żadnej oPOwiedzialnośći
Adam N 1973
rok temu
PiS ma zapewnioną trzecią kadencję. Nie jestem za to pewny czy w tej kolejnej kadencji PiS Mateusz Morawiecki też będzie stać na czele rządu. Chociaż po ostatnich czystkach w PKO ludzi premiera, może być i tak że nie dotrwa do końca obecnej kadencji. Ciekawe jakie konfiguracje układa teraz Jarosław Kaczyński i jakie asy w ręku ma Ziobro
Bye
rok temu
Kończącemu się Pinokiowi i całej jego ekipie można jeszcze przed wyborami zadedykować piosenkę Nelly Furtado "All Good Things Come to an End", koniec ojczyzny dojnej, "sztandar wyprowadzić"
Marian 57
rok temu
Wykończą nas partyjnym sądownictwem, prokuraturą, inflacją oraz demagogią. Nie na to się umawialiśmy z PISem.
Jakub
rok temu
Morawiecki podpisał akt federalizacji Polski, Jest nawet filmik z podpisywania. Widać jak składa podpis pod dokumentem. Będzie kłamał że to nie on?
Tomasz 48
rok temu
Proponuje żeby podczas takich obrad podłączać niektórych do wykrywacza kłamstw. Np Morawieckiego, Kempe, Szydło i Jakiego. Mogło by wyjść ciekawe wyniki na które pewnie Morawiecki z resztą by się obrazili.
Juliusz
rok temu
Nie dla przejmowania wymiaru sprawiedliwości przez jedną partie. Nie dla 15 sędziów w TK sterowanych politycznie z Nowogrodzkiej dla których konstytucja jest dodatkiem do pełnionej funkcji. Nie dla samowoli partyjnej i określonej grupy sądowniczej. Wam się demokracja pomyliła z autokratyzmem.
Alex 38
rok temu
Węgry i Polska Morawieckiego i Kaczyńskiego jadą na jednym autorytarnym wózku. Na Węgrzech tzw zmiany i reformy poszły zdecydowanie dalej, na nich właśnie wzoruje się Kaczyński. Cała władza w rękach jednej partii, reszta nie ma nic do gadania, propaganda od rana do wieczora ze wszystkich miejsc. Ręczne sterowanie sądami, prokuraturami i ciałami kontrolnymi przez jedną partie. Politycy Fideszu Orbana praktycznie bezkarni. Cala reszta wlącznie z niektórymi nieposłusznymi grupami społecznymi jest sekowana i zwalczana. Orban rozdaje socjal na prawo i na lewo, z kosztami się nie liczy.
Maria. Człowi...
rok temu
Internet huczy ? A od czego . Chyba od głupich wpisów szalonych ludzi popierających zdrajców Ojczyzny.
Judym
rok temu
Przemówił tzw lepszy sort. lepszy chyba w kłamaniu i awanturniczej działalności międzynarodowej.
Mirosław
rok temu
Jarosław Kaczyński jest autorem tego planu, ich mocodawca, układa strategią i przekaz dnia/tygodnia. On tam powinien jechać i się tłumaczyć. Nie tak że się wysługuje innymi. Tylko konkretami a nie opowiadać o Popiełuszce czy inne lanie wody.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić