Księża mają rabaty na Orlenie. Zresztą nie tylko oni

130

Mnóstwo emocji wywołały informacje o tym, że duchowni mniej płacą za paliwo na stacjach Orlenu. Później wyszło na jaw, że nie tylko oni mogą liczyć na ulgi. Do sprawy odniosło się biuro prasowe koncernu.

Księża mają rabaty na Orlenie. Zresztą nie tylko oni
Orlen (Adobe Stock, Bozena Pisarska)

Kontrowersyjny temat zniżek na Orlenie dla księży poruszył jeden z użytkowników serwisu wykop.pl. "Czy wiecie, że księża mają specjalny rabat na paliwo w Orlenie?" - zapytał, tym samym wywołując lawinę komentarzy. We wpisie przywołał czerwcowy artykuł "Echa Podlasia" o wzrastających cenach paliw.

Tymczasem jest w Polsce spora grupa osób, która za każdy wlany do baku litr płaci mniej - pisano wtedy.

Kto mniej płaci za paliwo? Okazuje się, że na upusty mogą liczyć między innymi członkowie NSZZ "Solidarność", strażacy z OSP, żołnierze WOT i właśnie duchowni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Chwilowe wytchnienie na stacjach. "Paliwa podrożeją mniej więcej o złotówkę"

W 2020 roku diecezja świdnicka informowała o zakończonych sukcesem rozmowach z PKN Orlen. Ich konsekwencją był "zwiększony do 16 gr na litrze rabat udzielany posiadaczom kart BiznesTank grupy zakupowej współpracującej z Fundacją św. Stanisława w Świdnicy", na co uwagę zwraca money.pl.

Rekord miał ksiądz z kartą -20 gr/l. Akcjonariusze Orlenu mają 10 gr na Pb95 i 15gr na Pb98 (...) Co do Policji oraz górników to najczęściej mają oni karty NSZZ "Solidarność" - pisał jeden z użytkowników wykop.pl, podając się za pracownika stacji.

Orlen włączył się do dyskusji

Na burzliwą dyskusję zareagowało nawet biuro prasowe Orlenu. Koncern opublikował na wykop.pl krótki komunikat.

To standardowa umowa biznesowa zawarta na warunkach rynkowych. Z tego produktu, na zasadach rynkowych, korzystają również inne instytucje, stowarzyszenia, fundacje czy podmioty gospodarcze. Rabat negocjowany jest każdorazowo w zależności od realizowanego wolumenu sprzedaży - napisano.

Tymczasem money.pl przypomina, że Kościół już kilka lat temu nawiązał współpracę z Grupą Lotos. Dzięki temu księża mogą tankować taniej na stacjach tej marki.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić