Lekarka zrobiła zakupy na 5 dni. Tyle wydała w Biedronce

1714

Mama czwórki dzieci i lekarka opublikowała w sieci zdjęcie paragonu za zakupy dla sześcioosobowej rodziny, które wystarczą im na 5 dni. "Nie są to rarytasy" - podkreśla. Ile wydała za podstawowe produkty w Biedronce?

Lekarka zrobiła zakupy na 5 dni. Tyle wydała w Biedronce
Paragon za zakupy w Biedronce. (Twitter)

Pani Maria jest lekarzem i mamą czwórki dzieci. Na swoim profilu na Twitterze dzieli się tematami głównie z dziedziny medycyny, ale nie tylko. W jednym z ostatnich postów zamieściła paragon za podstawowe zakupy dla 6-osobowej rodziny na 5 dni. Lekarka wydała ponad 554 zł.

Paragon na 554 zł, a jedzenia dla naszej rodziny wystarczy na 5 dni. I nie są to rarytasy = jest po prostu zdrowo. Jaki to ma związek z medycyną? Otóż taki, że tańsze, gorsze jedzenie: tłuste, słodzone, wiąże się z otyłością, nadciśnieniem, chorobami, nowotworami - wyjaśniła na Twitterze lekarka.

Jak widzimy na paragonie kobieta kupiła w Biedronce m.in. sery, jogurty, jabłka, banany, soki, mleko, pasty kanapkowe, masło i pomidory malinowe.

"Wow, w ciągu 5 dni wciągacie 3 kostki masła + 0,5 kg klarowanego" - napisała w komentarzu zdziwiona internautka.

Widzę, że lubi Pani matematykę - proszę policzyć ile mamy kanapek do zrobienia na śniadanie, drugie śniadanie i kolację dla 6 osób. Co nie zmienia faktu, że dobrze planuję posiłki - kupuję co brakuje, a korzystam z tego co jest i co 5 dni wydajemy ok. 500 zł - tłumaczy autorka wpisu.

Jedna z internautek napisała, że również ma 4 dzieci, ale jej "tygodniowe zakupy wynoszą 700-800 zł". Lekarka odpowiedziała, że na paragonie nie ma pieczywa, które zazwyczaj kupuje w piekarni.

Nie dziwi mnie to. Pieczywo kupujemy w piekarni. W zależności od czasu, jaki zostaje nam po pracy i innych rodzinnych obowiązkach, staramy się też kupować warzywa i owoce w warzywniaku. 2 dzieci wciąż je w przedszkolu, więc w tygodniu w domu jedzą: śniadanie, podwieczorek i kolację - wyjaśniła lekarka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić