Lex TVN. Co zrobi Andrzej Duda? Jest odpowiedź

157

Co dalej z ustawą lex TVN? Wszyscy zastanawiają się, jaką decyzję podejmie prezydent Andrzej Duda. Jego ojciec Jan Tadeusz z ogromnym przekonaniem mówi o możliwych krokach syna.

Lex TVN. Co zrobi Andrzej Duda? Jest odpowiedź
Andrzej Duda (Getty Images, SOPA Images)

Podczas Święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda nawiązywał do ustawy lex TVN. - Zapewniam wszystkich, że będę stał na straży konstytucyjnych zasad, w tym zasady wolności słowa, swobody prowadzenia działalności gospodarczej, a także zasady prawa własności - mówił.

Niektórzy uznali, że to zapowiedź weta. Czy taka interpretacja jest właściwa? Głos w tej sprawie zabrał ojciec prezydenta.

Prezydent nie dopuści do likwidacji TVN. Uważa, że jest to głos wprawdzie ostry, mało obiektywny, ale przedstawiający inne racje i w związku z tym pożyteczny w debacie publicznej. Prezydent nie chce ograniczać debaty publicznej i wolności słowa. I uważa, że stacja TVN powinna funkcjonować. I jest ona potrzebna - mówi Jan Tadeusz Duda w rozmowie z "Super Expressem".

Andrzej Duda zawetuje kontrowersyjną ustawę?

Słowa ojca Andrzeja Dudy jasno wskazują na to, że prezydent najpewniej zawetowałby ustawę w takiej formie, w jakiej jest.

Jan Tadeusz Duda podkreśla, że "prezydent jest zatroskany o pluralizm medialny". Zapewnia ponadto, że nie pozwoli na ograniczenia wolności słowa w postaci odebrania praw do nadawania stacji TVN.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić