Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Lidl podnosi pensje. A Biedronka? Jest reakcja

6

Lidl zdecydował się na podwyższenie pensji swoich pracowników. Postanowiono, że wynagrodzenia pójdą w górę już w lipcu. Czy na podwyżki mogą liczyć również osoby zatrudnione w Biedronce? Już wszystko jasne.

Lidl podnosi pensje. A Biedronka? Jest reakcja
Biedronka (Adobe Stock)

Czy pracownicy Biedronki też dostaną podwyżki? "Fakt" zwrócił się z takim pytaniem do Tomasza Dejtrowskiego, dyrektora ds. wynagrodzeń i świadczeń w sieci Biedronka.

Przypominamy, że sieć Biedronka jako pierwsza podniosła w tym roku, już od stycznia, wynagrodzenia swoim pracownikom - średnio o ok. 17 proc. - podczas gdy podwyżki żadnego z rynkowych konkurentów nie przekroczyły poziomu 10 proc. - powiedział na wstępie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Żelazna kopuła nad Europą. Pytamy na Podlasiu o ochronę Polski przed Rosją

Następnie zauważył, że dodatkowo w kwietniu pracownicy dostali rekordowo wysoką nagrodę specjalną E.A. Soares dos Santos za 2023 rok - w wysokości 4 tys. brutto.

Zarówno wynagrodzenie podstawowe, jak i dodatkowe świadczenia oraz benefity, pozycjonują sieć Biedronka jako najbardziej konkurencyjną firmę w naszej branż - podsumował.

Tym samym stało się jasne, że kolejnych podwyżek - przynajmniej na razie - w Biedronce nie będzie.

Lidl podwyższa płace. Ile wyniosą?

Od lipca 2024 roku pracownicy sklepów Lidl Polska będą zarabiać od 4750 zł brutto do 5700 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy od 4950 zł brutto do 5900 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 5150 zł brutto do 6150 zł brutto. Poziom wynagrodzenia jest każdorazowo definiowany w umowie o pracę.

Natomiast w przypadku pensji załogi magazynów, po podwyżkach wyniesie ona od 5200 zł brutto do 5850 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy wzrośnie do poziomu od 5500 zł brutto do 6100 zł brutto. Po dwóch latach zatrudnienia wyniesie od 5750 zł brutto do 6400 zł brutto, a po trzech latach pracy od 6100 zł brutto do 6700 zł brutto - czytamy w informacji prasowej Lidl Polska.

Menedżerowie sklepów Lidl Polska mogą zaś liczyć na wynagrodzenie w wysokości od 7400 zł brutto. Poza tym przysługuje im samochód firmowy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić