Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera| 

Marihuana przez Uber Eats. Firma oferuje nową usługę

3

Marihuana to nowa pozycja na liście produktów, które można zamówić poprzez aplikację Uber Eats. Na razie oferta dotyczy wyłącznie użytkowników z Ontario w Kanadzie.

Marihuana przez Uber Eats. Firma oferuje nową usługę
Marihuana przez Uber Eats. Firma oferuje nową usługę (money.pl, Rafał Parczewski)

Od poniedziałku użytkownicy prowincji Ontario w Kanadzie mogą zamawiać marihuanę poprzez aplikację Uber Eats. Jak informuje "Financial Times", jest to pierwsza tego typu sytuacja na świecie, gdzie firma oferuje bezpośredni dostęp do narkotyku.

Marihuana przez Uber Eats. Firma oferuje nową usługę

Za sprzedać marihuany poprzez aplikację Uber Eats odpowiada firma Tokyo Smoke. Na terenie Ontario posiada ona ok. 50 sklepów. Klienci będą mogli zamówić narkotyk, a następnie odebrać go w jednym z najbliższych punktów sprzedaży. Marihuana nie będzie dostarczana bezpośrednio przez kurierów pod wskazany adres.

Aplikacja Uber Eats będzie weryfikować wiek osoby dokonującej zakupu, tak aby narkotyk nie trafiał do osoby niepełnoletniej. Również pracownik Tokyo Smoke, przy okazji odbioru towaru, będzie sprawdzać dowód osobisty.

Zobacz także: Nagły lockdown w Monachium. Odwołane jarmarki, zamknięte puby, kluby i gastronomia

Czy usługa będzie dostępna też w innych krajach? "Financial Times" zauważa, że firmy oferujące sprzedaż narkotyków mają problemy dotyczące pośredników płatności, takich jak Visa czy Mastercard. Przykładowo na szczeblu federalnym w USA sprzedaż tego produktu nadal uznaje się bowiem za nielegalną.

W USA marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna w szesnastu stanach i Dystrykcie Kolumbia. Natomiast w Kalifornii, Nevadzie i Oregonie mogą ją zażywać osoby powyżej 21. roku życia.

Uber decyzję o włączeniu sprzedaży marihuany do swojej oferty tłumaczy tym, że w ten sposób ograniczy nielegalny obrót narkotyku i zminimalizuje ryzyko, że jego nabywca wsiądzie po zażyciu środków za kierownicę samochodu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić